Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > MCKiS Cargo Jaworzno triumfuje w Silesia Cup 2012

MCKiS Cargo Jaworzno triumfuje w Silesia Cup 2012

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach II ligi kobiet drużyna Silesii Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice zorganizowała towarzyski Turniej Świąteczno-Noworoczny Silesia Cup 2012. Oprócz gospodyń w rywalizacji uczestniczyły jeszcze trzy zespoły.

Obok miejscowej drużyny w zmaganiach tych udział wzięły liderki grupy 2, ekipa SPS Politechnika Częstochowska oraz zajmujący drugą lokatę zespół PLKS Pszczyna. Stawkę uzupełniła jeszcze drużyna MCKiS Cargo Jaworzno

Gospodynie nieudanie rozpoczęły turniej, pierwszego dnia przegrywając 1:3 z niżej notowanymi jaworzniankami. W drugim pojedynku, wiceliderki z Pszczyny gładko, bez straty seta pokonały drużynę z Częstochowy. W końcowym triumfie nie przeszkodziło im nawet to, że w ostatniej partii zagrały rezerwowym składem. W spotkaniu tym, mimo iż było raczej jednostronne, nie brakowało ciekawych i efektownych akcji.

Wyniki pierwszego dnia:

MCKiS Cargo Jaworzno – Silesia Volley 3:1
(25:17, 14:25, 25:17, 25:21)

SPS Politechnika Częstochowska – PLKS Pszczyna 0:3
(20:25, 20:25, 23:25)

W drugim dniu rywalizacji zespół PLKS Pszczyna najpierw zmierzył się z ekipą Silesii Volley. Podobnie jak w potyczce z częstochowską drużyną, wiceliderki 2 grupy i tym razem nie pozwoliły przeciwniczkom ugrać nawet seta. Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisała również ekipa MCKiS Jaworzno, w czterech partiach pokonując akademiczki. W pojedynku gospodyń z SPS, dość nieoczekiwanie górą były zawodniczki Silesii, które pokonały wyżej notowane rywalki 3:1.

Okazało się, że triumfatora całego turnieju wyłoni bezpośredni pojedynek drużyn z Pszczyny i Jaworzna. W walce o końcowe zwycięstwo zespół MCKiS okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając spotkanie 3:0. Tym samym podopieczne Mariusza Łozińskiego z kompletem zwycięstw zakończyły zmagania na pierwszym miejscu.