Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AZS UAM Poznań wygrał memoriał Zajączkowskiego i Malki

AZS UAM Poznań wygrał memoriał Zajączkowskiego i Malki

W poznańskim memoriale Tomasza Zajączkowskiego i Wojciecha Malki triumfował pierwszoligowy zespół AZS UAM Poznań. Kolejne miejsca zajęły Krispol Września, GTPS Gorzów Wlkp., AZS UZ Zielona Góra, Caro Rzeczyca i Olimpia Sulęcin.

Z udziałem sześciu drużyn w ten weekend odbył się w Poznaniu memoriał Tomasza Zajączkowskiego i Wojciecha Malki. Oprócz pierwszoligowego zespołu AZS UAM Poznań udział w nim wzięło pięć drużyn drugoligowych. W pierwszej fazie turnieju zespoły zostały podzielone na dwie grupy, wszystkie spotkania rozgrywano w formacie trzysetowym. – W tym roku zmieniliśmy system turnieju, ponieważ przyjechało 6 a nie 5 drużyn. To się sprawdziło, ekipy dopisały i myślę że emocji nie brakowało – mówił organizator turnieju i trener gospodarzy, Damian Lisiecki.

W grupie A wszystkie zespoły zanotowały po jednej wygranej, ale najlepszy bilans setów miał Krispol Września, który awansował do finału. W grupie B dwa zwycięstwa na swoim koncie zanotowali gospodarze i zajęli pierwsze miejsce. W meczu o 5. miejsce siatkarze z Rzeczycy pokonali w trzech setach Olimpię Sulęcin. – Zagraliśmy trzy mecze, dwa z nich, w tym ten z Poznaniem, przegraliśmy po walce 1:2. W tym turnieju chodziło nam przede wszystkim o grę i kontakt z realnym przeciwnikiem – mówił po turnieju trener Olimpii, Łukasz Chajec. Więcej emocji było w meczu o miejsce 3., w którym po dwóch setach był remis 1:1. W trzeciej, decydującej partii gorzowianie pokonali AZS Zielona Góra i mogli cieszyć się z brązowego medalu. – Wiadomo, że każdy przygotowuje teraz zespół po swojemu i po to są takie turnieje. Widać było, że Gorzów chciał wygrać, stąd wyszedł w prawie optymalnym zestawieniu, my trochę eksperymentowaliśmy. Chodziło przede wszystkim o złapanie meczowego rytmu – skomentował trener AZS UZ, Tomasz Paluch.

Na pewno turniej dla nas udany, zarówno sportowo, jak i czysto szkoleniowo. Była rotacja w składzie, co może wpłynęło na słabszy występ z zespołem poznańskim, ale tam wyszli praktycznie wszyscy. Trochę niefortunny, ale na szczęście niegroźny uraz złapał Krzysiu Kocik, stąd grał tylko w pierwszym meczu. Na pewno jesteśmy bliżej niż dalej optymalnej dyspozycji. Dojdzie jeszcze na ligowy mecz Wojtek Janas i jeśli będziemy mieli takie przyjęcie jak w spotkaniu z Zieloną Górą, to powinno być dobrze – powiedział trener Rajbud Meprozet GTPS, Radosław Maciejewicz.

W finale pierwszoligowcy wygrali dwa pierwsze sety z Krispolem i mając już zwycięstwo w kieszeni, przegrali w ostatniej partii do 14.