Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Dębiec: Wrócimy naładowani nową energią

Michał Dębiec: Wrócimy naładowani nową energią

Zawodnicy Delecty Bydgoszcz po zwycięstwie nad Lotosem Trefl Gdańsk w dobrych nastrojach udali się na krótki, świąteczny odpoczynek. - Teraz cieszymy się, że ten krótki okres z dużą ilością meczów już się skończył - przyznał libero Michał Dębiec.

Siatkarze Delecty Bydgoszcz zakończyli spotkaniem z Lotosem Trefl Gdańsk maraton, który rozpoczął się 10 grudnia. We wspomnianym okresie podopieczni Piotra Makowskiego wygrali sześć meczów i stracili tylko dwa sety. W ostatnim „przedświątecznym” pojedynku bydgoszczanie pokonali zespół z Gdańska 3:0. – Na pewno po każdym meczu bardzo się cieszyliśmy. Teraz cieszymy się, że ten krótki okres z dużą ilością meczów już się skończył i z radością pojedziemy odpocząć na święta. Wrócimy naładowani nową energią do tego, żeby pokonać kolejnego przeciwnika. Tak na gorąco mogę powiedzieć, że cieszymy się bardzo z kolejnego zwycięstwa – mówił po tym spotkaniu libero Michał Dębiec.

Mecz Delecty Bydgoszcz z Lotosem Trefl Sopot rozpoczął się o godzinie 20, co jak przyznają zawodnicy, stanowiło dodatkowe utrudnienie. – Kwestia tego, czy dojedziemy do domów godzinę czy dwie godziny później, chyba nie miała dla nas aż takiego znaczenia. W tym całym przysłowiowym maratonie taka godzina była dla nas jednak dodatkowym zmęczeniem. Musimy się teraz uporać z naszym zdrowiem, bo te wyjazdy i taka ilość meczów na pewno osłabia. Widać było w tym meczu po Stephanie, że już też jest zmęczony, zresztą jest też chory, ale zagrał znowu swoje i znowu był liderem nasze drużyny. Cieszy zwycięstwo w trzech setach, bo z każdym kolejnym setem, punktem, tych sił byłoby coraz mniej i różnie mogłoby się skończyć – przyznał zawodnik.

Po krótkiej świątecznej przerwie siatkarzy z Bydgoszczy czeka jeszcze jeden pojedynek w 2012 roku – 29 grudnia zmierzą się we własnej hali z Politechniką Warszawską w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Warto odnotować, że zespół Jakuba Bednaruka jest jedyną ekipą, która zwyciężyła z Delectą w „Łuczniczce”.  – W jakiś tam sposób już mały rewanż na nich wzięliśmy, jadąc do Warszawy, ale zależy nam na awansie do kolejnej rundy Pucharu Polski, więc na pewno zagramy na pełnych obrotach i będziemy chcieli zwyciężyć i udowodnić Politechnice, że to ostatnie zwycięstwo nie było przypadkiem – zakończył libero drużyny, Michał Dębiec.

źródło: delectabydgoszcz.pl