Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Wzruszające wspomnienia z najlepszych lat

Wzruszające wspomnienia z najlepszych lat

Sobotni mecz Złotej Dekady AZS-u Częstochowa miał za zadanie przypomnieć wszystkim o czasach, w których siatkarze spod Jasnej Góry rządzili i dzielili w rozgrywkach ligowych oraz na arenie międzynarodowej. Wynik był sprawą drugorzędną.

Podczas meczu Złotej Dekady panowała niezwykle miła atmosfera. Dla siatkarzy występujących w drużynach AZS-u Częstochowa 90 oraz AZS-u Częstochowa 99 nadszedł czas pięknych wspomnień. Wzruszającą atmosferę zagwarantowały krótkie filmy oraz zdjęcia wyświetlane na telebimie w hali na Zawodziu. Początek pierwszego seta to dominacja siatkarzy w zielonych koszulkach, ale ich przeciwnicy nie dawali za wygraną, o czym świadczyły skuteczne zagrywki Roberta Prygla. Dzięki sprytnej kiwce Ireneusza Kłosa drużyna AZS-u 99 wyszła na dwupunktowe prowadzenie, a trener ich rywali został zmuszony do wzięcia czasu. Mimo licznych poświęceń i wspaniałych obron zespół z Andrzejami Solskim i Szewińskim na czele przegrał pierwszą partię niespotykanym wynikiem 15:16.

Kibice licznie zebrani w częstochowskiej hali doskonale się bawili, a doping zorganizowany przez klub kibica robił duże wrażenie. Przed drugim setem pamiątkowe nagrody odebrali siatkarze, którzy zostali wyłonieni w konkursie na najpopularniejszego zawodnika Złotej Dekady AZS-u. Plebiscyt ten wygrał Dawid Murek, który kilkadziesiąt minut wcześniej, podczas meczu ligowego, nabawił się kolejnej kontuzji. Na początku drugiej odsłony gra toczyła się punkt za punkt. Świetnymi zagraniami popisywał się Paweł Tomaszewski z drużyny AZS-u 90, który podbił wiele trudnych piłek. Nie lada problem przyjmującym tego zespołu sprawił Marcin Nowak, do którego pole zagrywki należało przez kilka minut. Tego seta stosunkiem punktowym 15:10 wygrali zawodnicy drużyny w białych strojach.

W ostatniej partii na boisku królował obecny drugi trener AZS-u Częstochowa, Damian Dacewicz, który zdobywał punkty atakami ze środka. Przy stanie 3:3 miała miejsce najdłuższa wymiana tego meczu, którą na swoją korzyść zakończyli siatkarze AZS-u 99. Po chwili świetnym atakiem z drugiej linii popisał się Prygiel. Zawodnicy z zespołu Dawida Murka oraz Andrzeja Stelmacha, mimo wielkich starań drużyny przeciwnej, zwyciężyli tę partię 15:13 i cały mecz 2:1.

AZS Częstochowa 90 – AZS Częstochowa 99 1:2
(16:15, 10:15, 13:15)

AZS 90: Dariusz Stanicki, Zdzisław Olejnik, Andrzej Szewiński, Andrzej Solski, Krzysztof Stelmach, Paweł Tomaszewski, Marek Kwieciński oraz Dariusz Taterka, Adam Kurek, Piotr Owczarek, Tomasz Krywult, Paweł Ignacok
AZS 99: Ireneusz Kłos, Krzysztof Śmigiel, Damian Dacewicz, Marcin Nowak, Dawid Murek, Robert Prygiel oraz Bartosz Szcześniewski, Andrzej Stelmach, Rafał Dymowski, Leszek Kurowski, Fabian Matyja