Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Mielczanki idą jak burza

I liga K: Mielczanki idą jak burza

Stal Mielec przechodzi istną metamorfozę. Po katastrofalnym początku sezonu, mielczanki odniosły już trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem w pokonanym boju podopieczne Piotra Sobolewskiego pozostawiły drużynę z Murowanej Gośliny.

Pierwsze dwa sety to bardzo pewne zwycięstwo ekipy z Mielca, która kontrolowała sytuację na boisku. Trzecia partia również powinna rozstrzygnąć się na korzyść mielczanek, ale gospodynie nie zamierzały spasować. Przyjezdne miały nawet kilka piłek meczowych w górze, lecz ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały miejscowe, wygrywając na przewagi – 29:27.

Mielczanki w tym spotkaniu wyraźnie postawiły na zagrywkę, co sprawiło, że ekipa z Wielkopolski miała duże problemy z rozegraniem. Z gry skutecznie została wyłączona liderka – Danielle Hepburn oraz najbardziej rutynowana – Beata Strządała.

Czwartą partię, jak i cały mecz rozstrzygnęły już na swoją korzyść podopieczne Piotra Sobolewskiego. Kluczem do zwycięstwa okazała się gra środkiem, co nieco zaskoczyło zawodniczki z Murowanej Gośliny. W rezultacie Stal Mielec pokonała KS Murowaną Goślinę 3:1. Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło na zrównanie się punktami z dzisiejszymi rywalkami i awans w tabeli na 10. lokatę.

– Mecz wyglądał podobnie jak w Toruniu. Trudno może powiedzieć, że wygraliśmy atmosferą, ale istotnie graliśmy z większym luzem. Sety układały się po naszej myśli. Dziewczyny nieźle realizowały przedmeczowe założenia – ocenił spotkanie Piotr Sobolewski.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – Stal Mielec 1:3
(20:25, 16:25, 29:27, 21:25)

KS: Trojan, Gajewska, Hepburn, Strządała, Hatala, Wałęsiak (libero) oraz Sikorka, Lech, Wyrwa i Pankiewicz
Stal: Baran, Sobolewska, Jaroszewicz, Kubieniec, Hawryła, Czubak, Plebanek (libero) oraz Pająk