Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Międzyrzecka Trójka gromi

II liga M: Międzyrzecka Trójka gromi

Siatkarze UKS Międzyrzeckiej Trójki zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty. We własnej hali zdecydowanie zwyciężyli KS Zawkrze Mława, umacniając swoją pozycję w czołówce tabeli gr. 4. Można powiedzieć, że dominowali na boisku.

Mecz rozpoczął skutecznym atakiem Rafał Ostapowicz, jednak trzy kolejne punkty padły łupem przyjezdnych – Filip Kowalczyk zameldował się na środku, Michał Pietrewicz zaserwował asa, zaś Mikołaj Borko przełamał ręce blokujących (3:1). Gospodarze bardzo szybko wyrównali, a po bloku Pawła Łęgowskiego i Jacka Wieczorka na Piotrze Domżalskim prowadzili już 8:5. O przerwę poprosił trener Kuciński. Jego podopieczni zaczęli się mylić, co przy konsekwentnej grze międzyrzeczan zaowocowało pięciopunktową przewagą (13:8). Dystans dzielący drużyny zaczął maleć dzięki dobrej postawie Borko oraz kolejnym dwóm asom serwisowym Pietrewicza (14:12). W tej części partii oba zespoły nie ustrzegły się błędów, na zmiany zdecydował się szkoleniowiec mławian – Pietrewicza zastąpił Rybka, zaś Domżalskiego – Słomiński. Długo oczekiwane wyrównanie nastąpiło przy stanie 19:19. W kolejnych akcjach Tomasz Nowacki dwukrotnie rozegrał do Wiktora Musiała, który wykorzystał szansę, wyprowadzając swój zespół na dwupunktowe prowadzenie (21:19). Trener Kuciński wziął czas. Tuż po nim na boisko powrócili Pietrewicz i Domżalski, gospodarze utrzymywali jednak wypracowaną przewagę. Pierwszą piłkę setową swojej drużynie zapewnił skutecznym atakiem z lewego skrzydła Łęgowski (24:21). Seta rozstrzygnął zepsutą zagrywką Krzyżaniak, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku za Kowalczyka (25:23).

Druga odsłona meczu to pokaz siły i dominacji międzyrzeckiego zespołu. Podopieczni trenera Marcina Śliwy okazali się lepsi w każdym elemencie. Asami serwisowymi popisali się Rafał Ostapowicz (5:1) oraz Bartosz Jesień (10:2). Tak niekorzystny wynik wpłynął negatywnie na nerwy gości – zbyt żywiołowo po nieudanym ataku zareagował Piotr Wiśniewski, sędzia główny pokazał mu żółtą kartkę (13:3). Wówczas o przerwę poprosił trener Kuciński. Ekipie z Mławy nie pomogły zmiany dokonywane przez szkoleniowca – Borka zastąpił Pawlicki, Domżalskiego – Rybka, a Witkowskiego – Załęcki. W końcówce aż pięć błędów popełnili gospodarze (20:10). Niekorzystną passę swojej drużyny przełamał punktową zagrywką Jesień (22:10). Goście zapisali na swoim koncie jeszcze dwa „oczka” – po skutecznych atakach Załęckiego i Wiśniewskiego, jednak to międzyrzeczanie cieszyli się z wygranej partii 25:12.

Trzeci set w swej początkowej fazie zapowiadał się na zdecydowanie bardziej wyrównany od poprzedniego. W drużynie z Mławy dobrze na środku zaprezentował się Kowalczyk, Międzyrzec prowadził nieznacznie – 5:4, jednak kiedy na zagrywce pojawił się Musiał, przewaga gospodarzy wzrosła (8:4). O przerwę poprosił trener Kuciński. Jego podopieczni nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych międzyrzeczan. Atak w zespole z Lubelszczyzny rozkładał się równomiernie pomiędzy wszystkich graczy, co znacznie utrudniło blokującym drużyny przeciwnej pracę. Po skutecznym zagraniach Borki dystans zmalał do trzech punktów (13:10), jednak nie na długo. Chwilę później zawodnik ten dwukrotnie został zablokowany. Kiedy przechodzącą piłkę wykorzystał Jesień, międzyrzeczanie prowadzili już 17:10. Przy stanie 20:12 Nowacki z Łęgowskim zaprezentowali niezwykle efektowne zagranie – przyjmujący UKS Trójki zszedł do środka i właśnie z tej pozycji skończył atak. W końcówce w jego miejsce pojawił się Sylwester Kasjaniuk, Wieczorek i Nowacki zablokowali Wiśniewskiego, przewaga wzrosła do dziesięciu punktów (22:12). Mecz zakończyły powielające się błędy gości (25:14).

UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski – KS Zawkrze Mława 3:0
(25:23, 25:12, 25:14)