Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Dębiec: Zgranie jest naszym dużym atutem

Michał Dębiec: Zgranie jest naszym dużym atutem

fot. archiwum

- Wierzę, że ten zespół stać na to, żeby grać jak równy z równym, a nawet wygrywać mecze z najsilniejszymi drużynami - powiedział po wygranym sparingowym meczu z Efectorem Kielce libero Delecty Bydgoszcz, Michał Dębiec.

Wygrana 4:0 nad Effectorem Kielce sprawiła, że wasza zwycięska passa trwa. W pierwszych dwóch setach toczyła się dość wyrównana walka, w kolejnych dwóch partiach wyraźnie dominowaliście na boisku…

Michał Dębiec: – Faktycznie można powiedzieć, że w dwóch pierwszych setach była walka. W nich Kielce postawiły nam momentami opór. Później już wiedzieliśmy, co grają rywale. Wyciągnęliśmy wnioski z początku spotkania, dlatego w dwóch kolejnych setach od początku do końca kontrolowaliśmy ich przebieg. Myślę, że zasłużenie zwyciężyliśmy w tym meczu.

Wygrana na pewno was cieszy, ale widać, że wasza dyspozycja nie jest jeszcze w pełni ustabilizowana, bowiem przydarzały wam się momenty słabszej gry.– Jesteśmy obecnie w trakcie ciężkiej siłowni, dlatego nie wszystko w grze technicznej nam jeszcze wychodzi. Mam nadzieję, a nawet jestem przekonany o tym, że do momentu, gdy zacznie się liga, zniwelujemy wszystkie nasze mankamenty, a przynajmniej ich część. A dzięki temu nasza gra będzie wyglądała dobrze i skutecznie.

Trzon zespołu z poprzedniego sezonu został utrzymany. Może to okazać się waszym atutem, bowiem widać, że już jesteście zgrani w porównaniu chociażby do ekipy z Kielc.

– Na pewno zgranie jest naszym dużym atutem. W tym miejscu należy się ukłon działaczom oraz trenerowi, którzy zaufali na kolejny sezon większości zawodników. Dokonano jedynie małych, kosmetycznych zmian. Sami widzimy, że dużo nam to pomaga w trakcie gry. Rozumiemy się już bardzo dobrze, nie zdarzają już nam się głupie nieporozumienia, które przytrafiają się chociażby zespołowi z Kielc. My musimy poprawić jeszcze naszą technikę, ale niedługo wejdziemy w trening, w którym będzie jej więcej. Uważam, że na ligę będziemy w pełni przygotowani.

Mieszanka rutyny z młodością to recepta na sukces Delecty w nadchodzącym sezonie?

– Miejmy nadzieję, że tak. W zespole są młodzi chłopcy, którzy dopiero wchodzą do dorosłej siatkówki, jak chociażby Łukasz Wiese. Jest Łukasz Owczarz, który już w minionym sezonie prezentował się bardzo dobrze. Z dobrej strony pokazuje się Marcin Waliński. Myślę, że starsi zawodnicy, czyli chociażby Marcin Wika, Stephane Antiga czy Michał Masny, są w stanie tak poukładać zespół na boisku, że będzie to przynosiło fajne efekty. Miejmy nadzieję, że PlusLigę zakończymy z wynikiem lepszym niż w poprzednim sezonie, o co będziemy się na pewno mocno bić.

Piąte miejsce to wszystko, na co was stać, czy jednak możecie sprawić niespodziankę i wygrać z zespołem z „żelaznej” czwórki?

To się okaże na boisku. Ja nie lubię prorokować i zakładać czegoś przed sezonem. Na pewno będziemy mierzyć wyżej, bo trzeba sobie podnosić poprzeczkę. Wierzę, że ten zespół stać na to, żeby grać jak równy z równym, a nawet wygrywać mecze z najsilniejszymi drużynami. Udowodniliśmy to już w poprzednim sezonie, kiedy pokonaliśmy zespoły z Rzeszowa, Jastrzębia czy Kędzierzyna-Koźla. Dlatego liczę, że będziemy się bić o coś więcej niż o piąte miejsce.

A jak podchodzicie do europejskich pucharów? Traktujecie to jako przygodę czy jednak mocno nastawiacie się na to, by coś zwojować w Europie?

– Zespół z Bydgoszczy jest debiutantem w europejskich pucharach, ale większość zawodników już w nich grało. Na pewno będziemy chcieli zajść jak najwyżej. Pierwszy, turecki przeciwnik jest bardzo groźny. Z pewnością będzie to dla nas dobry sprawdzian i fajna przygoda. Jeśli nie udałoby nam się pokonać tureckiego rywala, czego oczywiście nie zakładam, będziemy walczyli w Pucharze Challenge. W pucharach chcemy z dobrej strony zaprezentować się w Europie i miejmy nadzieję, że osiągniemy dobry wynik.

* wywiad przeprowadzony po pierwszym meczu sparingowym Delecty z Effectorem w Szczecinie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved