Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Polacy nie zwalniają tempa, Brytyjczycy rozbici

IO: Polacy nie zwalniają tempa, Brytyjczycy rozbici

Czwarty mecz i trzecie zwycięstwo - tak przedstawia się dotychczasowy bilans Polaków na IO w Londynie. Dziś biało-czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Wielkiej Brytanii, nie dając jej większych szans i zwyciężając w przysłowiową godzinę z prysznicem.

Mecz zaczął się od gry punkt za punkt. Jednak po kilku świetnych akcjach polskiego zespołu wyszedł on na prowadzenie (5:2). Chwilę później biało-czerwoni zagrali serię kilku bloków i na przerwę techniczną schodzili z przewagą już sześciu punktów. W następnej części meczu, po asie Bartosza Kurka i bloku Grzegorza Kosoka, na tablicy widniał już wynik 11:3. Po zepsutym ataku Jasona Haldane’a Polacy prowadzili już 13:4. Po drugiej przerwie technicznej tylko powiększali oni swoje prowadzenie (19:11). Siatkarzom z Wielkiej Brytanii wychodziły jedynie pojedyncze akcje i nie byli oni w stanie nawiązać kontaktu punktowego. Polscy siatkarze wygrali pierwszego seta 25:16.

Na początku drugiego seta chwilowo to siatkarze byłego trenera AZS-u Częstochowa, Harry’ego Brokkinga, objęli prowadzenie 4:1. Jednak po fenomenalnym bloku, szczęśliwym ataku po taśmie Zbigniewa Bartmana i kontrze Kurka to podopieczni Andrei Anastasiego cieszyli się z jednego „oczka” przewagi (6:5). Przez następne akcje brytyjscy zawodnicy nie odpuszczali i każda z drużyn punktowała naprzemiennie, lecz po bloku Możdżonka i Bartmana to biało-czerwoni wyszli na dwupunktowe prowadzenie (12:10). W tej fazie seta Brytyjczycy dzielnie walczyli z faworyzowanymi rywalami. Świetnymi atakami popisał się Oluwadamilola Bakare, jednak wobec dobrej gry reprezentacji Polski nic to nie dało i po pewnym czasie prowadziła ona już 21:16, a całego seta, mimo wielu niepotrzebnych błędów, wygrała 25:19, po udanym ataku Grzegorza Kosoka.

Trzeci set znów rozpoczął się grą punkt za punkt, jednak podopieczni Andrei Anastasiego szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (5:2). W tej części trzeciej odsłony nie obyło się bez kilku błędów, lecz nie wpłynęło to negatywnie na tegorocznych złotych medalistów Ligi Światowej i po skutecznym ataku ze środka Marcina Możdżonka mieli oni już cztery „oczka” przewagi (12:8). Asa serwisowego dołożył również atakujący, Zbigniew Bartman, i o drugi już czas poprosił selekcjoner reprezentacji Wielkiej Brytanii. W dalszej części trzeciej partii Polacy sukcesywnie oddalali się od swojego przeciwnika, raz po raz zdobywając punkty po udanych akcjach, w tym po asie serwisowym Michała Kubiaka. Nie było żadnych wątpliwości, że polscy gracze zakończą to spotkanie w trzech setach.

Polska – Wielka Brytania 3:0
(25:16, 25:19, 25:18)

Polska: Kurek (16), Bartman (20), Winiarski, Kosok (7), Możdżonek (3), Żygadło (2), Ignaczak oraz Kubiak (6), Jarosz i Ruciak
Wielka Brytania: Bakare P., Pipes (1), Plotyczer (8), McGivern (3), Haldane (3), French (2), Hunter (libero) oraz Bakare O. (14), Pink, Miller (1) i Lamont