Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Orlando Samuels Blackwood o turnieju w Niemczech

Orlando Samuels Blackwood o turnieju w Niemczech

fot. archiwum

Szkoleniowiec reprezentacji Kuby po porażce poniesionej w meczu z Niemcami dość krytycznie wypowiedział się o swoich zawodnikach. Nawiązał także do turnieju w Dusseldorfie, w którym cztery lata temu jego zespół także nie wygrał olimpijskiej kwalifikacji.

Podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Pekinie, reprezentacja Kuby także mierzyła się z Niemcami. – Tamten turniej był bardzo podobny do tego rozgrywanego w Berlinie. Graliśmy w tej samej formule i spotkaliśmy się z podobnymi zespołami. Niestety również zakończenie było takie samo, przegraliśmy wówczas po tie-breaku z reprezentacją Niemiec – powiedział rozżalony Orlando Samuels Blackwood. Sukcesu niemieckich siatkarzy nie upatrywał jednak w sile ich reprezentacji. – Nie sądzę, aby był to mocniejszy zespół aniżeli cztery lata temu. W tej drużynie gra wielu graczy, którzy nie prezentują jakiegoś wyjątkowego poziomu. Jest tam jedynie parę gwiazd. To drużyna zbliżona do tej grającej w Dusseldorfie. Na pewno nie silniejsza – odpowiedział na pytanie o zmiany, jakie zaszły od tego czasu w ekipie ich rywali.

Dużym problemem kubańskiej siatkówki jest już od wielu lat zmieniający się skład personalny kadry. Co roku paru siatkarzy decyduje się na rezygnację z gry w drużynie narodowej, przez co na przestrzeni lat doszło w niej do gruntownych zmian. Choćby w ciągu dwóch ostatnich sezonów reprezentację Kuby opuścili między innymi Leal, Simon, Hierezuello czy Sanchez. Orlando Samuels całego tematu nie chce jednak szerzej komentować. – Podczas kwalifikacji do igrzysk w Pekinie mieliśmy zespół zbliżony umiejętnościami. Pod tym względem nic się w naszej reprezentacji nie zmienia. Inaczej tym razem wyglądało jednak samo podejście zawodników do gry i ich motywacja – zakończył rozmowę kubański szkoleniowiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved