Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn znów w Łodzi, Orzeł zdegradowany

II liga mężczyzn znów w Łodzi, Orzeł zdegradowany

Siatkarze AKS UŁ Łódź po porażce w pierwszym meczu barażowym o miejsce w II lidze mężczyzn, w rewanżu spisali się znakomicie. Łodzianie rozbili Orła Międzyrzecz 3:0, a zajęło im to niewiele ponad godzinę. Po wielu latach II liga mężczyzn znów zawita w Łodzi.

W pierwszym meczu drugoligowi siatkarze Orła Międzyrzecz wygrali 3:1 i spodziewali się, że w Łodzi obronią się przed spadkiem. Podobnie jak w Międzyrzeczu, tak i tym razem w podstawowej szóstce gości znalazł się grający trener, Jerzy Boguta. Wyrównana walka trwała jednak tylko do stanu 9:8 w pierwszym secie. Później łodzianie stopniowo i konsekwentnie powiększali przewagę, w czym wydatnie pomogła im niezwykle skuteczna zagrywka. – Zagrywka ze strony przeciwnika była dziś naprawdę imponująca. Praktycznie w każdym secie robili tym elementem po kilka punktów, odrzucili nas kompletnie od siatki. Nie mogliśmy wyprowadzać ataków środkiem, a to była nasza podstawowa broń. Zawiodło przyjęcie i atak ze skrzydeł, popełnialiśmy bardzo dużo błędów – przyznał po meczu Jerzy Boguta.

AKS UŁ wygrał pewnie pierwszego seta do 16. W drugiej i trzeciej partii gospodarze prowadzili od początku do końca, a siatkarze Orła coraz częściej bezradnie patrzyli to na siebie, to na skutecznie atakujących przeciwników. Doskonały mecz rozgrywał Sebastian Sobczak, któremu wtórował doświadczony Rafał Matusiak. Kolejne sety łodzianie wygrali do 17 i 18 i mogli się cieszyć z awansu do II ligi. – Spodziewaliśmy się bardzo zaciętej gry, ale nie aż takiego lania – przyznał po końcowym gwizdku sędziego Jerzy Boguta.

Trener łódzkiej drużyny, Piotr Jaworowicz, długo świętował ze swoimi podopiecznymi sukces na parkiecie. – Tydzień temu nic nam nie wyszło z założeń taktycznych, a dziś wszystko działało. Tym razem zagraliśmy swoje, pokazaliśmy to, co przygotowywaliśmy przez cały sezon – cieszył się po meczu szkoleniowiec AKS UŁ. – Będziemy grali w II lidze i będziemy mierzyli jak najwyżej. Teraz ruch należy do uczelni i liczymy, że ta wywiąże się z obietnic – zapowiedział.

Niezwykle zadowolony był też rozgrywający łodzian, Wojciech Blomberg, dla którego gra w II lidze nie będzie nowością. – Spodziewałem się, że we własnej hali będziemy mocniejsi. W Międzyrzeczu hala jest bardzo specyficzna. U siebie nie przegraliśmy w tym sezonie ani razu, a Orzeł na wyjeździe wygrał tylko raz – i ten stan rzeczy utrzymaliśmy. Byliśmy cały mecz skoncentrowani, nawet przy 24:18 nikt nie patrzył na wynik, tylko walczyliśmy o każdą piłkę – mówił zawodnik, którego z trybun dopingował ojciec Paweł Blomberg, trener drugoligowego Pronaru Hajnówka. – Cały tydzień trenowaliśmy zagrywkę, tym bardziej że nic serwisem nie zwojowaliśmy w pierwszym meczu. Mieli przyjęcie w punkt, a Jurek Boguta nie gra pierwszy sezon w siatkówkę i nas rozgonił. Tu miał przyjęcie na trzeci, czwarty metr i za każdym niemal razem mieli podwójny blok. Dzięki temu się udało – przyznał Wojciech Blomberg.

Siatkarze Orła opuszczali parkiet i halę ze spuszczonymi głowami. Po reaktywowaniu klubu awansowali rok temu do II ligi, jak się okazało, tylko na jeden sezon. – Nie wiem, co dalej. Na pewno będzie trzecia liga. Trzeba się zastanowić, jak skonstruować zespół na nowo, żeby za parę lat, albo może i w przyszłym roku awansować z powrotem. Będziemy na ten temat rozmawiać z władzami klubu – mówił trener Jerzy Boguta, którego w przyszłym sezonie na parkiecie już nie zobaczymy. – Nie, grania mam dosyć. Sytuacja nas do tego zmusiła, że pod nieobecność Piotra musiałem zagrać. Wtedy mecz nam wyszedł, więc dziś też zagraliśmy w takim ustawieniu – przyznał.

AKS UŁ Łódź – Orzeł Międzyrzecz 3:0
(25:16, 25:17, 25:18)

pierwszy mecz: 3:1 dla Orła
AKS UŁ Łódź zagra w II lidze mężczyzn

AKS UŁ: Krymarys, Nowak, Sobczak, Matusiak, Szternel, Blomberg, Lisiecki (libero)
Orzeł: Sroga, Malinowski, Haładys, Olejniczak, Kaczorek Ł., Boguta, Wanat (libero) oraz Figiel, Kaczorek M. i Szulikowski