Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewny awans Szóstki Biłgoraj do finału

II liga K: Pewny awans Szóstki Biłgoraj do finału

Siatkarki Szóstki Biłgoraj zgodnie z zapowiedziami nie czekały na kolejne mecze przed własną publicznością, tylko już w sobotę rozstrzygnęły rywalizację w fazie play-off. Szóstka ograła na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 3:0 i awansowała do finału.

W Tarnobrzegu od początku dominowały przyjezdne. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego w dobrym stylu rozprawiły się z przeciwniczkami w pierwszym secie, zwyciężając 25:16. W drugiej partii zanosiło się na pogrom, bo Szóstka prowadziła już 20:8! W tym momencie szkoleniowiec zespołu z Biłgoraja postanowił wpuścić do gry zmienniczki. I ten fakt wykorzystała Siarka, bo znacznie zbliżyła się do wyżej notowanego rywala. Ostatecznie i tak to przyjezdne okazały się lepsze, tym razem o sześć punktów (25:19).

W trzeciej części Siarka próbowała urwać przynajmniej jednego seta i walczyła dzielnie. Na początku miejscowe utrzymywały przewagę jednego lub dwóch „oczek”, ale z biegiem czasu to Paula Rauch i jej koleżanki odzyskiwały kontrolę nad meczem i ostatecznie skończyło się bez niespodzianki, wygraną faworyta do 20. – Po raz kolejny udało się nam pokonać Siarkę bez większych kłopotów. Muszę jednak przyznać, że w drugiej odsłonie, kiedy trener Grabowski wpuścił do gry zawodniczki rezerwowe, to gospodynie odrobiły sporo strat. W trzecim secie Siarka też pokazała się z dobrej strony. My czekamy teraz na kolejnego rywala. Po sobotnim spotkaniu Wisła prowadzi z Karpatami 2:1 i może ta rywalizacja rozstrzygnie się już w niedzielę – mówi kierownik Szóstki Ziemowit Kuliński.

Siarka Tarnobrzeg – Szóstka Biłgoraj 0:3
(16:25, 19:25, 20:25)

stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Szóstki
awans do finału: Szóstka Biłgoraj