Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Żyrardowianka poległa w Mławie

II liga M: Żyrardowianka poległa w Mławie

Do nie lada niespodzianki doszło w meczu 15 kolejki II ligi. Przedostanie Zawkrze Mława nie dość, że wygrało u siebie z czwartą Żyrardowianką Żyrardów, to jeszcze zgarnęło komplet punktów, dzięki czemu awansowało na siódme miejsce w tabeli grupy 3.

Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie było niezwykle wyrównane. Wprawdzie żyrardowianie odskoczyli w połowie seta na trzy punkty (13:10), jednak gospodarze szybko zniwelowali różnicę i o rozstrzygnięciu pierwszego seta musiała zadecydować końcówka. – W przyjęciu spisywaliśmy się całkiem dobrze, ale graliśmy słabo w ataku oraz w bloku – tłumaczy Przemysław Tomkiewicz. Przyjmujący Żyrardowianki przy stanie 24:23 dla Mławy został zablokowany i pierwszy set padł łupem gospodarzy.

Druga odsłona miała bliźniaczo podobny przebieg. Od pierwszej piłki żadna ze stron nie potrafiła sobie wypracować większej przewagi i znowu o losach partii musiała zadecydować końcówka. Kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 22:20, wydawało się, że faworyci tego spotkania doprowadzą do remisu, jednak wówczas w ich grze coś się zacięło. Najpierw zablokowany został Maksymilian Kozłowski, a chwilę później asem serwisowym popisał się środkowy Zawkrze, Dawid Michor. W kolejnej akcji mławianie obronili atak Tomkiewicza, a skuteczną kontrę z prawego skrzydła wyprowadził Arkadiusz Borawski i to gospodarze prowadzili już 2:0.

Trzecia odsłona to dominacja miejscowych od pierwszej piłki (7:3). Trener żyrardowian Piotr Wasilewski starał się ratować sytuację, wprowadzając na boisko Michała Karpińskiego i Łukasza Grobelnego, którzy weszli w miejsce Tomkiewicza i Kozłowskiego, jednak nie zmieniło to obrazu gry i również trzeci set padł łupem mławian 25:16. – Przegraliśmy we frajerskim stylu – ubolewał po spotkaniu Przemysław Tomkiewicz. – Mława nie zagrała jakoś wybitnie dobrze, niczym nas nie zaskoczyła. To my zaprezentowaliśmy się słabo. Przyczyną naszej porażki był brak skuteczności w ataku. Przegraliśmy ten mecz na własne życzenie – dodał przyjmujący Żyrardowianki.

Zawkrze Mława – KS Żyrardowianka Żyrardów 3:0
(25:23, 25:23, 25:16)

Zawkrze: Basaj, Wiśniewski, Borowski, Kowalczyk, Borawski, Michor, Kuciński (libero) oraz Krzyżaniak i Kawka
Żyrardowianka: Jackowicz, Kozłowski, Godlewski, Rafalik, Tomkiewicz, Kocik, Łuczka (libero) oraz Grobelny, Wrona, Kasprzyk i Karpiński