Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Porażka beniaminka, Pogoń ucieka ze strefy spadkowej

II liga K: Porażka beniaminka, Pogoń ucieka ze strefy spadkowej

Zespół z Wieliczki jest jedyną pewną udziału w fazie play-out drużyną. Pomimo tego podopieczne trenera Grzegorza Stareńczaka starają się w każdym meczu o urwanie chociażby seta rywalkom. Tym razem nie udało im się przeciwstawić Pogoni Proszowice.

Spotkanie 17. kolejki w grupie 4 pomiędzy MKS MOS Wieliczką a Paleo Pogonią Proszowice rozpoczęło się od wyrównanej gry. Zawodniczki po obu stronach siatki uwijały się w obronie, przez co początek spotkania był niezwykle emocjonujący. Pierwsze ten impas przełamały gospodynie, które dzięki silnym zagrywkom Olgi Klocek odrzuciły od siatki rywalki, uniemożliwiając im skonstruowanie akcji. Na skrzydłach nie do zatrzymania były Jagoda Szkodny i Agnieszka Woźniak, dzięki czemu po chwili na tablicy widniał wynik 14:10 dla Pogoni. Skrzydłowe z Wieliczki miały natomiast problemy ze skończeniem swoich ataków, a dobra gra środkowej Izabeli Bałuckiej nie pozwoliła na odrobienie strat i przewaga gospodyń wciąż była znacząca (16:12). W końcu jednak i proszowiczanki zaczęły się mylić bądź nadziewać się na blok przyjezdnych. Po asie serwisowym Magdaleny Tyrańskiej podopieczne trenera Stareńczaka traciły zaledwie jeden punkt do rywalek (19:20). Po raz kolejny jednak dał o sobie znać brak ogrania beniaminka – wieliczanki nie kończyły ataków, pozwalając rywalkom na kontry bądź też same popełniały błędy. Po obiciu bloku przez Woźniak gospodynie wygrały tą odsłonę 25:21.

Początek drugiego seta to wyrównana walka obu drużyn, jednak to ekipa z Wieliczki, dzięki dobrej grze Katarzyny Durbas i Tyrańskiej, dyktowała warunki. Niestety przyjezdne popełniały też sporo błędów, w efekcie czego wynik oscylował wokół remisu (7:8). Ten stan nie trwał jednak długo, bo po chwili w polu serwisowym pojawiła się Szkodny. Z jej serwisem nie potrafiły poradzić sobie ani libero – Agnieszka Windak, ani Durbas. W efekcie gospodynie wygrywały już 12:7. Bezpieczna przewaga pozwoliła im na prowadzenie spokojnej gry i wykorzystywanie licznych błędów rywalek, które tego dnia zupełnie nie mogły „wstrzelić” się zagrywką (11:18). Zmiany w składzie przeprowadzone przez trenera Pomykalskiego nie wybiły Pogoni z rytmu i po asie serwisowym 14-letniej rezerwowej Olgi Pasternak cieszyły się z wygranej 25:13.

Początek trzeciego seta pokazał, że wieliczanki miały jeszcze w głowach wysoką porażkę z poprzedniej odsłony. Zagrywki Szkodny i Radzyńskiej ponownie sprawiały im ogromne problemy, w efekcie czego już po kilku akcjach przegrywały 2:7. Wtedy jednak podopieczne trenera Stareńczaka przebudziły się. Dzięki ofiarnej grze w obronie oraz konsekwencji w kontratakach nie tylko odrobiły straty, ale też po ataku Tyrańskiej wyszły na prowadzenie 9:8. Koncentracja jak szybko przyszła, tak samo szybko uleciała i zawodniczki beniaminka po okresie dobrej gry powróciły do prostych błędów, a zagrywką ponownie „pogoniła” je Szkodny, w efekcie czego gospodynie znów objęły prowadzenie (15:12). Wtedy po raz kolejny zawodniczki MOS-u zaczęły skutecznie grać i po atakach Świeży i Durbas nie dość, że odrobiły straty, to wyszły na kolejne w tym secie prowadzenie 20:18. Podopieczne trenera Stareńczaka najwyraźniej przestraszyły się, że mogą wygrać i zupełnie rozkojarzone oddały końcówkę seta. O koncentracji, a raczej jej braku, świadczyć może sytuacja z samej końcówki meczu, kiedy to Bałucka, zastąpiona w trzecim secie przez Julię Sapalską, podczas zmiany… wzięła tabliczkę ze złym numerem. Partię zakończył autowy atak z sytuacyjnej piłki Karoliny Borkowskiej – rozgrywającej ekipy gości (21:25).

Paleo Pogoń Proszowice – MKS MOS Wieliczka 3:0
(25:21, 25:13, 25:21)

Składy drużyn:
Pogoń: Koperczak, Woźniak, Klocek, Żyła, Szkodny, Rydzyńska oraz Szymska, Kośmider i Pasternak.
MKS: Borkowska, Tyrańska, Bałucka, Antos, Durbas, Świeży, Windak (libero) oraz Sapalska, Leśniak, Marczak i Suchan.