Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Puchar Starosty zostaje w Ostrowcu Św.

Puchar Starosty zostaje w Ostrowcu Św.

Podopieczne Romana Murdzy zostały zwyciężczyniami I Ogólnopolskiego Świąteczno-Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Starosty Ostrowieckiego. Drugie miejsce zajęły radomianki, trzecie przypadło stołecznym spartankom.

Trzy zespoły wzięły udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Świąteczno-Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Starosty Ostrowieckiego. Poza miejscowym AZS-em WSBiP KSZO Ostrowiec Św. na Świętokrzyską przyjechały zespoły z Radomia i z Warszawy. Początkowo zaproszony był jeszcze beniaminek I ligi z Aleksandrowa Łódzkiego, ale Jedynka zrezygnowała z przyjazdu po świętach do Ostrowca Św.

W turnieju, w którym każdy grał z każdym najlepsze okazały się miejscowe akademiczki. Ostrowczanki w czwartkowe przedpołudnie zmierzyły z Jadarem AZS Politechnika Radom, pokonując ekipę Jacka Skroka, po wyrównanym spotkaniu, 3:1. Radomianki na turniej śwąteczno-noworoczny przyjechały w mocno okrojonym składzie. W szeregach beniaminka z Mazowsza zabrakło aż trzech siatkarek, które pojawiały się w wyjściowych składach podczas spotkań ligowych Jadaru AZS.

W drugim meczu zmierzyły się zespoły Jadaru AZS i Sparty Warszawa. Mimo że to stołeczne wyraźnie wygrały pierwszego seta, trzy kolejne należały do radomianek. Popołudniu podopieczne Romana Murdzy zagrały ze spartankami. Po czterech setach był remis 2:2 i o zwycięstwie zadecydował tie-break. W nim lepsze okazały się warszawianki, wygrywając 15:11. W szeregach Sparty po raz pierwszy po kilkutygodniowej przerwie pojawiła się Magdalena Gryko, która w Policach doznała kontuzji kolana.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Jadar AZS Politechnika Radom 3:1
(23:25, 29:27, 25:21, 25:23)

MUKS Sparta Warszawa – Jadar AZS Politechnika Radom 1:3
(25:17, 18:25, 21:25, 18:25)

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – MUKS Sparta Warszawa 2:3
(22:25, 25:20, 25:17, 15:25, 11:15)