Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > UKS SMS Piła zwyciężył w Turnieju Nadziei Olimpijskich

UKS SMS Piła zwyciężył w Turnieju Nadziei Olimpijskich

W dniach 28-30 stycznia w Pile odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich. O Puchar Adama Szejnfelda walczyły zespoły z Piły, Bydgoszczy, Warszawy, Olsztyna i Turku. Na podium uplasowały się kolejno: SMS Piła, Chemik Bydgoszcz i Metro Warszawa.

UKS SMS Piła – AZS UWM Olsztyn
Od początku trwania premierowej odsłony wynik oscylował wokół remisu. Składała się na to przede wszystkim dobra postawa w polu serwisowym oraz rewelacyjna gra blokiem, który często był elementem kończącym w obu zespołach, 13:12. W końcówce seta zawodnicy z Piły zaczęli jeszcze lepiej grać blokiem, co zapewniło im trzypunktową przewagę, 22:19. Pilanie w końcowej części seta swoją zagrywką stwarzali niemałe kłopoty olsztynianom, co w konsekwencji pociągnęło za sobą zwycięstwo w premierowej odsłonie spotkania, 25:20.

Po zwycięstwie w pierwszym, drugiego seta z wysokiego C rozpoczęli zawodnicy pilskiego SMS-u, bowiem za sprawą rewelacyjnej postawy w polu serwisowym wypracowali sobie trzy punkty przewagi, 4:1. Wcześniej wspomniana dobra zagrywka sprawiła, że jakość przyjęcia siatkarzy AZS-u Olsztyn zmalała, jednak wykorzystując ułańską fantazję rozgrywającego olsztynianie prędko doprowadzili do remisu 6:6 i gra toczyła się punkt za punkt. W dalszej części gry, dzięki skutecznym atakom, siatkarze Tomasza Aszemberga wypracowali sobie trzy oczka przewagi, 15:12. W końcowej części drugiego seta zawodnicy SMS-u w pełni przejęli kontrolę nad wydarzeniami mającymi miejsce na boisku, a umiejętne wykorzystywanie bolączek rywali zapewniło im zwycięstwo w drugim secie, 25:19.

W trzeciej odsłonie wynik oscylujący w granicach remisu mogliśmy oglądać do stanu 5:5. Po osiągnięciu tego wyniku w grze zespołu znad Gwdy pojawił się szczelny blok, który co rusz zatrzymywał ataki rywali (9:5). W kolejnych akcjach gra olsztynian znacznie zyskała na jakości, skuteczne ataki i dobra dyspozycja w polu serwisowym spowodowały, że na tablicy widniały wyniki 16:16, 20:20. W drużynie akademików dobrze zadziałał blok, co zapewniło im dwa punkty przewagi. Siatkarze SMS-u, dzięki szczelnemu blokowi, prędko odrobili straty. W końcowym rozrachunku zwyciężyli pilanie, 26:24, wygrywając jednocześnie cały mecz 3:0.