Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Camper Wyszków rozgromił beniaminka

II liga M: Camper Wyszków rozgromił beniaminka

Niewiele ponad godzinę potrzebowali siatkarze Campera Wyszków, aby pokonać Zawkrze Mława. Wyszkowianie w trzech setach rozprawili się z beniaminkiem II ligi. Podopieczni Piotra Szulca nie znaleźli jeszcze pogromcy i nadal prowadzą w tabeli.

W poprzedniej kolejce ekipa Campera na wyjeździe musiała ciężko walczyć o punkty w Augustowie. Tamtejszy beniaminek Centrum stawił opór faworyzowanym siatkarzom z Wyszkowa, po ciężkim meczu dwa punkty pojechały do Wyszkowa. Teraz wyszkowianie podejmowali innego beniaminka grupy trzeciej. Powalczyć z liderem chcieli siatkarze Zawkrze Mława. Niestety ta sztuka im się nie udała.

Od początku meczu było ogromną różnicę pomiędzy obiema drużynami choć wyszkowianie nie grali w swym najsilniejszym zestawieniu. Gracze Campera ostrzeliwali zagrywką przyjmujących ekipy z Mławy. Po asie serwisowym Pawła Kaczorowskiego było 7:2 dla gospodarzy. Dominacja podopiecznych Piotra Szulca nie podlegała dyskusji. Przyjezdni mieli problemy z przebiciem się przez blok graczy Campera. Brak przyjęcia w szeregach mławian uniemożliwiał zdobywanie punktów. Asy serwisowe Łukasza Kaczorowskiego i Dominika Zalewskiego jeszcze bardziej obnażyły problemy Zawkrza. Camper nie napotkał na opór gości i spokojnie wygrał 25:10.

Pierwsze akcje drugiej odsłony były wyrównane, jednak Camper wrzucił dodatkowy bieg i odjechał rywalom. Punktowa zagrywka Łukasza Kaczorowskiego dała prowadzenie 8:4. Kolejne punkty dołożył Piotr Świerżewski i było już 12:6 dla gospodarzy. Wyraźnie rozbici mławianie chcieli jak najszybciej rozpocząć nowego seta. Bez walki oddali seta, 25:9 dla Campera. Partia numer trzy okazała się najciekawszą z całego meczu, siatkarze Zawkrza wspięli się na wyżyny swych umiejętności. Początek seta nie układał się jednak po ich myśli. Kiedy ustrzelony zagrywką został libero Zawkrza Damian Kaniowski miejscowi prowadzili 4:2. Chwilę później prowadzenie po ataku Pawła Borkowskiego objęli siatkarze z Mławy. Kolejne akcje należały do siatkarzy z Wyszkowa, Dominik Zalewski posłał asa i było 11:7 dla Campera. Podopieczni Grzegorza Kucińskiego ambitnie gonili wyżej notowanych rywali, po bloku na Dominiku Zalewskim strata do gospodarzy wynosiła już tylko jeden punkt. Niestety graczom z Mławy nie starczyło sił i umiejętności. Ponownie dały znać o sobie problemy z przyjęciem. Tą partię 25:21 i cały mecz 3:0 wygrali gospodarze.

Camper po tym zwycięstwie pozostał na fotelu lidera grupy trzeciej, wyszkowianie nie zaznali jeszcze w tym sezonie goryczy porażki. W spotkaniu z beniaminkiem byli o kilka klas lepsi od swojego rywala i bezlitośnie wykorzystali wszystkie słabości beniaminka. Teraz jednak czeka ich ciężki mecz w Radomiu, gdzie w następnej kolejce w spotkaniu na szczycie zagrają z Czarnymi Radom.

Camper Wyszków – Zawkrze Mława 3:0
(25:10, 25:9, 25:21)

Camper: Sędek, Zalewski, Ł. Kaczorowski, Świerżewski, Główczyński, P. Kaczorowski, Obrębski (libero) oraz Gniewek, Iliński, Alancewicz i Walendzik
Zawkrze: Kowalczyk, Borawski, Kanowski, Wiśniewski, Basaj, Michor, Kaniowski (libero) oraz Puchalski, Krzyżaniak, Borkowski i Szwęch