Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: W derbach Podkarpacia górą PWSZ Karpaty MOSiR Krosno

II liga K: W derbach Podkarpacia górą PWSZ Karpaty MOSiR Krosno

Ważne zwycięstwo zanotowały w sobotę zawodniczki Karpat Krosno pokonując drużynę RKS Bolesław V LO z Rzeszowa. Przed tym spotkaniem zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli grupy 4 II ligi kobiet, gdzie zajmowały odpowiednio 2. i 3. miejsce.

Tym razem jednak gospodynie nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych złudzeń zwyciężając gładko zespół z Rzeszowa w trzech setach. Pierwszą partię lepiej rozpoczęły siatkarki z Krosna, które dzięki skutecznym kontratakom wyszły na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Chwilę później przyjezdne opanowały nerwy i najpierw doprowadziły do remisu a następnie wyszły na prowadzenie. W ataku dobrze spisywała się kapitan zespołu z Rzeszowa – Gabriela Mazur. Do stanu 14:14 trwała wyrównana walka punkt za punkt. Od tego czasu to gospodynie zaczęły dominować na boisku, głównie za sprawą udanych akcji atakującej Magdaleny Machowskiej i środkowej Katarzyny Warzochy. Zaowocowało to zdecydowaną wygraną zawodniczek Karpat w premierowej odsłonie (25:18).

Początek drugiego seta przyniósł kilkupunktowe prowadzenie zespołu z Rzeszowa. Na siatce dobrze grała środkowa zespołu gości – Iwona Grzegorczyk. Po chwili na zagrywce pojawiła się jednak Agnieszka Dziadosz, która umiejętnie odrzuciła zespół gości od siatki i pozwoliła odrobić straty swojemu zespołowi. W ataku znakomicie spisywała się za to przyjmująca Karpat Krosno – Joanna Paluch. Aż do stanu 21:21 żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać przewagi punktowej jednak końcówka należała do gospodyń, które i tą partię wygrały (25:22).

Trzeci, i jak się później okazało ostatni, set to już zdecydowana przewaga zespołu Karpat. Od samego początku seta zawodniczki gospodarzy narzuciły mocne tempo i uzyskały sporą przewagę (15:6), której nie oddały już do końca. Zawodniczki z Rzeszowa popełniały sporo błędów w ataku, co umiejętnie wykorzystał zespół Karpat zwyciężając tę partię 25:18 i cały mecz 3:0. Dzięki temu zwycięstwu zespół Karpat Krosno utrzymał drugie miejsce w tabeli tracąc jednak aż cztery punkty do niepokonanego zespołu Szóstki Biłgoraj. Drużyna z Rzeszowa spadła natomiast z trzeciego na piąte miejsce, została wyprzedzona zarówno przez zespół Wisły Kraków jak i Siarki Tarnobrzeg.

Karpaty Krosno – Bolesław V LO Rzeszów 3:0
(25:18, 25:22, 25:18)

Karpaty: Paluch, Gasidło, Dziadosz, Machowska, Warzocha, Nadziałek, Bielecka (libero) oraz Witkoś i Beda
Bolesław: Kazała, Wilk, Mazur, Baran, Świątek, Grzegorczyk, Filipowicz (libero) oraz Szymańska i Dorosz