Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek: Porażka z Turcją i awans z 2. miejsca

MŚ kadetek: Porażka z Turcją i awans z 2. miejsca

Po dwóch grupowych zwycięstwach reprezentacja Polski kadetek w trzecim meczu musiała uznać wyższość gospodyń MŚ kadetek. Porażka z Turcją nie przeszkodziła jednak w awansie do czołowej ósemki turnieju. Kolejne mecze już od wtorku.

Reprezentacja Polski przegrała 0:3 w swoim trzecim meczu w grupy A na MŚ kadetek z drużyną gospodyń turnieju. Porażka z reprezentacją Turcji oznacza, że Polska zajmuje drugie miejsce w swojej grupie.

Początek meczu był bardzo zły w wykonaniu „biało-czerwonych”. Nerwowo grające Polki przegrywały na pierwszej przerwie technicznej różnicą aż pięciu „oczek” (3:8). Chwila oddechu przydała się polskim siatkarkom, które dzięki dobremu blokowi Wójcik i błędom Turczynek zniwelowały straty do dwóch punktów. Kolejne pomyłkach tureckich siatkarek zaś sprawiły, że na tablicy wyników widniał remis (10:10). W dalszej fazie spotkania Polki nie pozwalały rywalkom uciec na więcej niż dwa punkty, trzymając z nimi cały czas kontakt punktowy. Największym problemem „biało-czerwonych” była regularność – dobre zagrania przeplatane były prostymi błędami. Jeden z nich pozwolił Turczynkom wygrać pierwszego seta 25:23.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry obydwu zespołów. Na pierwszej przerwie technicznej Turczynki prowadziły zaledwie jednym „oczkiem”, po powrocie na boisko szybko „odjechały” na cztery punkty (16:12), by w końcówce osiągnąć nawet osiem punktów przewagi. Set zakończył się zdobyciem czterech punktów z rzędu przez Turczynki, które wygrały go do 17.

W trzeciej odsłonie wydarzenia na parkiecie do złudzenia przypominały początek pierwszego seta. Na pierwszej przerwie technicznej Turczynki prowadziły 8:3  a po niej, po błędach polskich siatkarek, aż 10:3. Gospodynie kontrolowały od tego momentu przebieg wydarzeń na boisku. Seta zakończył jeszcze jeden błąd Polek. Turczynki wygrały seta 25:15 i cały mecz 3:0.

Turcja – Polska 3:0
(25:23, 25:17, 25:15)

Turcja: Cakiroglu (12), Akin (3), Akman (10), Ercan (7), Arisan (11), Hocaoglu (8), Bagci (libero) oraz Alici
Polska: Janicka (8), Głaz (7), Wójcik (3), Chojnacka (6), Tobiasz (2), Strózik (1), Korabiec (libero) oraz Twardowska (1), Flakus (5), Grajber (3) i Gajewska