Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Porażka siatkarek AKS OSW Olsztyn w Proszowicach

Porażka siatkarek AKS OSW Olsztyn w Proszowicach

Siatkarki AKS OSW Olsztyn rozegrały pierwsze ze spotkań barażowych, których stawką jest awans do II ligi. Wyjazdu do Proszowic, gdzie zmierzyły się z miejscową Pogonią, nie będą mile wspominały. W Małopolsce nie udało im się wygrać nawet seta.

Podopieczne Rafała Surmańskiego przegrały z kretesem 0:3, a ich szanse na osiągnięcie celu poważnie zmalały. Wcześniej olsztynianki zanotowały udany występ w turnieju finałowym. Niewiele zabrakło, by zajęły pierwsze miejsce, które było premiowane bezpośrednim awansem na szczebel wyżej. Mimo wygranych z Culmenem Chełmno 3:2 i Olimpią Jawor 3:0, o wszystkim decydowała konfrontacja z MMKS Łęczyca. AKS OSW Olsztyn przegrał po tie-breaku, a rywalki mogły świętować awans. – Zabrakło tak niewiele, bo przecież wygrywaliśmy z Łęczycą już 2:1. Brakowało tego dopełnienia, jakim miał być trzeci set – mówi Rafał Surmański, trener olsztynianek. – Ta porażka mocno siedzi dziewczynom w głowach.

Reprezentantkom Warmii i Mazur pozostała jeszcze walka o II ligę w barażach. Tu przyszło im walczyć z Pogonią Proszowice, która okazała się niezwykle wymagającym przeciwnikiem. W pierwszym meczu uległy 0:3. – Zadecydowała dyspozycja dnia – uważa szkoleniowiec. – Przeciwnik nie stawił ogromnego oporu, a to my zagraliśmy o wiele słabiej niż podczas turnieju finałowego. Brakowało dobrego przyjęcia, a zmiany, które wykonałem, nie przyniosły zamierzonego skutku.

Wysoka porażka w zasadzie przekreśliła szanse na awans. Wszystko za sprawą systemu, w jakim rozgrywane są baraże. Liczy się bilans dwóch spotkań, a siatkarki AKS OSW przegrały partie odpowiednio do 21, 11 i 16. Jest mało prawdopodobne, by bardziej doświadczone rywalki wypuściły okazję z rąk. – Cuda się jednak zdarzają, a nadzieja umiera ostatnia – dodaje Surmański. – Musimy odrobić straty z pierwszego meczu i jeszcze powalczyć o awans. Liczę na to, że dziewczyny podniosą się i spełnią swoje zadanie.