Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Delecta w końcu wygrała

PlusLiga: Delecta w końcu wygrała

Siatkarze Delecty Bydgoszcz odnieśli pierwsze zwycięstwo w II rundzie rozgrywek PlusLigi. W Warszawie podopieczni trenera Wspaniałego pokonali 3:0 AZS Politechnikę Warszawską. Oba zespoły już niedługo rywalizować będą o miejsca 5-6.

Do spotkania przeciwko siatkarzom z Bydgoszczy trener Radosław Panas desygnował do gry drugi skład swojego zespołu, dzięki czemu kibice mieli możliwość oglądania na parkiecie gry Janusza Gałązki, Dariusza Szulika oraz Bartłomieja Neroja. Początek meczu zapowiadał zacięty i wyrównany bój po obu stronach siatki. Na świetlnej tablicy widniały remisy 2:2; 5:5. Na pierwszej przerwie technicznej jednopunktową przewagę uzyskali  warszawianie. Jednak siatkarze z Pomorza i Kujaw nie pozwolili rywalom ani na moment powiększyć dystansu. Najpierw doprowadzili do remisu po 9, a następnie głównie dzięki postawie Martina Sopki, prowadzili 12:19; 14:12. Szybka koncentracja w szeregach zawodników ze stolicy zaowocowała uzyskaniem prowadzenia na drugiej przerwie technicznej 16:15. Walka o każą piłkę i gra punkt za punk, która rozpoczęła się tuż po wznowieniu gry, zakończyła się dopiero przy stanie 30:30. Sympatycy siatkówki zgromadzeni w Arenie Ursynów byli świadkami naprawdę zaciętej i efektownej gry. Emocje w pierwszej partii opadły wraz z dwoma punktowymi blokami: pierwszym na Robercie Pryglu, drugim na Dariuszu Szuliku. Zwycięstwo 32:30 wywalczyli zawodnicy Delecty.

Z wysokiego C rozpoczęli rywalizację w drugiej partii siatkarze z Bydgoszczy, prowadząc 4:0; 8:4; 10:6. Wówczas w polu zagrywki pojawił się Dariusz Szulik, którego w ataku wspomógł Wojciech Żaliński i siatkarze z Warszawy doprowadzili do remisu po 11. Ciężko wypracowane punkty szybko roztrwoniono. Po bydgoskiej stronie siatki nie do zatrzymania byli Łukasz Owczarz i Wojciech Jurkiewicz. Druga przerwa techniczna należała do bydgoszczan, którzy wygrywali 16:14.Wówczas na placu gry w zespole Politechniki pojawili się Maikel Salas Moreno oraz Oleksandr Statsenko. I znów pod siatką zrobiło się gorąco, gdyż prowadzenie Delekty zostało szybko przełamane, a na tablicy po raz kolejny widniał remis (19:19). Po ataku Łukasza Owczarza na 20:19, w kolejnej akcji sędzia odgwizduje błąd ustawienia AZS-u i Delecta uzyskuje bezpieczną przewagę, którą w kolejnych akcjach powiększa, zwyciężając tę odsłonę meczu 25:21.

Do kolejnego seta siatkarze Politechniki przystąpili z dwoma zmianami w składzie. Na parkiecie pozostali wprowadzeni do gry w poprzedniej partii Salas i Statsenko. Blok na Łukaszu Owczarzu oraz as serwisowy Wojciecha Żalińskiego dały stołecznym prowadzenie 4:2. Po ataku Żalińskiego z drugiej linii, zawodnicy z Warszawy schodzili na przerwę techniczną wygrywając 8:6. Podopieczni trenera Wspaniałego szybko odrobili straty i po akcjach Sopki oraz Siltali remisowali z rywalami 10:10. Skuteczny atak Łukasza Owczarza oraz punktowy blok ataku Statsenki i Gałązki dały zespołowi z Bydgoszczy prowadzenie 15:11. Z tej przewagi stołeczni zdołali odrobić zaledwie dwa oczka przegrywając 14:16; 17:19; 21:23. Gospodarzom nie pomogła zmiana na pozycji atakującego, na której Statsenkę zastąpił Zbigniew Bartman. Spotkanie zakończył Martin Spoko ustanawiając wynik na 25:23.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Martina Sopko.

AZS Politechnika Warszawska – Delecta Bydgoszcz 0:3
(30:32, 21:25, 23:25)

AZS Politechnika: Gałązka (3), Wierzbowski (11), Żaliński (15), Prygiel (9), Szulik (10), Neroj (1), Wojtaszek (libero) oraz Nowak, Salas, Statsenko (2), Bartman (5) i Kreek (1)
Delecta: Jurkiewicz (6), Lipiński (3), Cerven (10), Sopko (18), Siltala (12), Owczarz (10), Andrzejewski (libero) oraz Pieczonka i Masny