Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Skra Bełchatów w ćwierćfinale mistrzostw Polski kadetów

Skra Bełchatów w ćwierćfinale mistrzostw Polski kadetów

Bełchatowianie wygrali turniej finałowy województwa łódzkiego rozgrywany w Wieluniu. Drugie miejsce premiowane awansem do 1/8 finału zajął zespół gospodarzy. W 1/8 finału zagra także Lechia Tomaszów Maz., która została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

Na inaugurację turnieju finałowego spotkały się drużyny Siatkarza Wieluń i Lechii Tomaszów. Mecz od prowadzenia 8:5 rozpoczęli zawodnicy z Tomaszowa, którzy wykorzystali nerwowy początek w grze gospodarzy. Po chwili wielunianie otrząsnęli się i wyszli na prowadzenie 12:10. A następnie już do końca zachowywali 2-3 punktowy bufor bezpieczeństwa i wygrali 25:23.

Na początku drugiej partii wynik oscylował w okolicy remisu. Zawodnicy z Lechii zdobywali większość punktów dzięki błędom i nieporozumieniom w grze Siatkarza. Kiedy już wielunianie uporządkowali swoje szeregi wyszli na dwupunktowe prowadzenie (13:11). Dobre obrony i skuteczne kontry, a także kilka punktów blokiem i gospodarze spokojnie wygrali tego seta z dużą przewagą (25:18).

Trzecią odsłonę kadeci Lechii rozpoczęli od dwupunktowego prowadzenia (5:3). W dalszej części seta to wielunianie kolejny raz odskoczyli (11:8). Goście nawiązali jeszcze walkę, wyrównując na chwilę stan (12:12), jednak końcówka należała do zawodników z Wielunia. Bezbłędna gra w ataku oraz trudne zagrywki Adama Mączki, którego należy wyróżnić za grę na przestrzeni całego meczu, dały podopiecznym Dariusza Fitasa pewne zwycięstwo w secie, jak i całym meczu (25:18).

Siatkarz Wieluń – Lechia Tomaszów Maz. 3:0
(25:23, 25:18, 25:18)

Siatkarz: Kita, Janus, Korpal, Mączka, Wróbel, Kolebski, Koperkiewicz (libero) oraz Dworak i Kłys
Lechia: Krawczyk, Leśniewski, Gałka, Rybak, Wilkoński, Stefaniak, Krzanowski (libero) oraz Badura

W drugim meczu pierwszego dnia finału spotkały się zespoły Skry Bełchatów i AKS WSS Łódź. Na początku pierwszej partii trzy oczka przewagi wypracowali sobie łodzianie (6:3). Długo jednak się tym prowadzenie nie nacieszyli, zawodnicy Skry załączyli swój szczelny blok oraz bardzo dobrą zagrywkę i po niedługim czasie prowadzili 16:9. Przy silnych zagrywkach Pietrzaka i Koniecznego bełchatowianie spokojnie dograli seta do końca (25:16).

Drugi set to wyrównana walka do stanu 14:14 kiedy to pierwszy raz kadetom Skry udało się odskoczyć na dwa punkty (16:14). Błędy własne zawodników AKS i przewaga bełchatowian wzrosła do czterech oczek (20:16). AKS co prawda odrobił jeszcze dwa punkty (20:18), ale kolejny raz silna zagrywka Skry przesądziła o losach seta (25:21).

Od początku trzeciej partii trudne warunki postawili zawodnicy AKS, prowadzili już 11:8. Zaczęli jednak popełniać błędy własne, co skrzętnie wykorzystali bełchatowianie i szybko wyszli na prowadzenie 13:11. Trzy asy serwisowe z rzędu zagrał Pietrzak i przewaga Skry urosła do siedmiu oczek. Set ostatecznie zakończył się wynikiem 25:20

Skra Bełchatów – AKS WSS Łódź 3:0
(25:16, 25:21, 25:20)

Skra: Konieczny, Kowalewski, Górecki, Janusz, Olejnik, Matyśniak, Pietrzak, Budzyński, Wywrot, Kamiński i Augustyniak
AKS WSS: Białecki, Zimoń, Bąk, Bieńkowski, Fortuna, Kozłowski, Wożniak, Sadowski, Czerwiński i Dziubek

Drugiego dnia turnieju zgodnie z oczekiwaniami zwyciężali faworyci. Zgodnie po 3:1 swoje mecze wygrały zespoły z Bełchatowa i Wielunia. Skra w spotkaniu z Lechią poza czwartą partią nie dała żadnych szans Lechii Tomaszów Maz. Natomiast gospodarzom w drugim secie meczu z AKS-em Łódź załamała się gra, ale w kolejnych partiach potrafili ją odbudować i pewnie wygrali cały mecz.

EKS Skra Bełchatów – Lechia Tomaszów Maz. 3:1
(25:11, 25:13, 22:25, 25:17)

Siatkarz Wieluń – AKS WSS Łódź 3:1
(25:19, 15:25, 25:18, 25:23)

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadał się trzeci dzień turnieju. Skra z Siatkarzem walczyli o pierwsze miejsce w turnieju i bezpośredni awans do 1/4 finału mistrzostw Polski. Natomiast Lechia Tomaszów Maz. z AKS Łódź o trzecie miejsce premiowane awansem do 1/8 finału mistrzostw Polski. W pierwszym niedzielnym meczu Lechia pewnie pokonała bez straty seta Łódzki AKS.

Lechia Tomaszów Maz. – AKS WSS Łódź 3:0
(26:24, 25:23, 25:21)

W meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużynach, których seniorzy występują w Plus Lidze. Tak jak w najwyższej klasie rozgrywkowej zawodnicy z Wielunia musieli uznać wyższość Skry Bełchatów. Gospodarze jednak dzielnie stawili czoła faworyzowanym bełchatowianom. Niestety wszystkie sety miał bardzo podobny scenariusz. Wyrównana walka po obu stronach siatki i odjazd Skry na kilka punktów przy zagrywce Pietrzaka. Należy jednak pochwalić wieluńskich kadetów za wolę walki, jaki postawę w całym turnieju. Drugim miejscem Siatkarz zapewnił sobie udział w turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski, który rozegrany zostanie w dniach 25-27.03.2011.

Siatkarz Wieluń – EKS Skra Bełchatów 0:3
(15:25, 22:25, 23:25)