Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Będzie kolejny złoty set dla ZAKSY?

Puchar CEV: Będzie kolejny złoty set dla ZAKSY?

W niedzielę przed podopiecznymi Krzysztofa Stelmacha stanie nie lada wyzwanie. Jeżeli kędzierzynianie chcą awansować do finału Pucharu CEV, muszą zdecydowanie wygrać w Hali Azoty z bułgarskim CSKA Sofia, kończąc na swoją korzyść również złotego seta.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym ZAKSA uległa Bułgarom w trzech setach. Zawodnicy czwartej drużyny ubiegłego sezonu PlusLigi skutecznie bronili się tylko w pierwszej partii. O zwycięstwie zadecydowała w niej dopiero gra na przewagi. Nic nie zapowiadało, że w kolejnych odsłonach kędzierzynianie zupełnie oddadzą pole walki rywalom. Gospodarze od początku budowali jednak dość wyraźną przewagę, w czym znacznie pomagała im bardzo żywiołowo dopingująca publiczność. Prezes klubu, Kazimierz Pietrzyk uważa, że u źródeł porażki leżała kiepska realizacja założeń taktycznych.

ZAKSA nie ma nic do stracenia, więc z pewnością zagra z pełnym ryzykiem. Kędzierzynianie już dwukrotnie w tym sezonie udowadniali, że potrafią podnieść się po porażce w pierwszym spotkaniu, by zwyciężyć w rewanżu i wygrać złotego seta. Dodatkowym atutem drużyny z południa Polski będzie własna hala. Trener Stelmach będzie miał do dyspozycji prawie pełny skład, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by odnieść zdecydowane zwycięstwo. Klub z Bułgarii nie odbiega poziomem gry od kędzierzynian. CSKA w Europie nie jest zespołem anonimowym. Poza całkowitą dominacją w kraju, święcił on również sukcesy na szczeblu międzynarodowym. – To przeciwnik, którego można pokonać. Trzeba po prostu ze swojej strony zagrać dobre spotkanie, a wówczas wszystko będzie w porządku – podkreśla Jakub Jarosz, atakujący ZAKSY. Pozostaje więc wierzyć, że po raz kolejny zawodnicy drużyny Kazimierza Pietrzyka poradzą sobie z presją i awansują do finału Pucharu CEV.

Początek spotkania w niedzielę o godz. 15:00 w Hali Azoty w Kędzierzynie – Koźlu.