Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zapadny Bug Brześć wygrał VI Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy

Zapadny Bug Brześć wygrał VI Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy

Siatkarze Zapadnego Buga Brześć wygrali z Avią Świdnik 3:2 w swoim drugim meczu podczas VI Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. Było to ich drugie zwycięstwo w turnieju, które pozwoliło gościom z Białorusi na triumf w całej imprezie.

W pierwszym dniu zawodów oba zespoły wygrały z drużyną KPS Siedlce (Avia 3:0, Zapadny 3:1). Wczorajszy mecz decydował więc o tym,kto zgarnie okazały puchar. W ostatnim memoriałowym meczu trener Krzysztof Lemieszek nie eksperymentował już ze składem i wystawił pierwszą szóstkę. Ta od początku spotkania nie miała problemów ze zdobywaniem punktów.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli Avii, która objęła prowadzenie 10:4, a następnie 17:12. W końcówce gra się jednak wyrównała, a Avia wygrała dopiero na przewagi 28:26. Było to efektem kilku błędów w ataku, a także braku odpowiedniej koncentracji. W drugiej odsłonie lepiej zagrali przyjezdni, którzy wygrali do 21. Siatkarze Zapadnego bardzo dobrze prezentowali się w tej odsłonie w odbiorze, nieźle też grali blokiem.

Trzecia partia ponownie była niezwykle zacięta. Początkowo prowadzili świdniczanie, ale w końcówce Zapadny doprowadził do remisu (24:24). Później gra punkt za punkt toczyła się do stanu po 26. Wówczas do ataku przeszli goście zdobywają kolejno dwa oczka. Po tym secie wydawało się, że mecz zakończy się w czterech setach, ale wtedy przebudzili się świdniczanie wygrywając partię do 20. Tie-break także zaczął się po ich myśli, a na tablicy zagościł wynik 10:6. Wtedy coś się zacięło w grze Avii. Wojciech Pawłowski nie skończył kilku piłek, a na jego miejsce wszedł Dominik Wójcicki. Zmiana ta jednak nie zadziałała, bo Wójcicki po chwili doznał kontuzji ręki i na parkiet powrócił Pawłowski. Wówczas było już po 18, a goście nabierali coraz większej pewności. W rezultacie wygrali piątego seta do 19 i cały mecz 3:2.

Avia Świdnik – Zapadny Bug Brześć 2:3
(28:26, 21:25, 26:28, 25:20, 19:21)

Avia: Makowski, Guz, Gosik, Michalski, Baranowski, Pawłowski, Kowalski (libero) oraz Jarosz, Milewski, Wójcicki, Staniewski i Ciupa
Zapadny: Kondratenya, Kazantsev, Martsuta, Morgol, Lychov, Pashkevitch, Sidzuk (libero) oraz Boruta, Yuschuk, Gustiv i Tereshko