Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Pucharze Turcji górą Małgorzata Glinka-Mogentale

W Pucharze Turcji górą Małgorzata Glinka-Mogentale

Katarzyna Skowrońska-Dolata oraz Małgorzata Glinka-Mogentale po raz kolejny stanęły wczoraj w Turcji po przeciwnych stronach siatki. Vakifbank Gunes Stambuł pokonał 3:2 Fenerbahce, eliminując zespół Skowrońskiej z Pucharu Turcji.

W rozegranym w wigilijny wieczór meczu ligowym górą było Fenerbahce. Zespół Małgorzaty Glinki-Mogentale zrewanżował się w Pucharze Turcji. Vakifbank Gunes Stambuł pokonał w 1/8 finału Fenerbahce 3:2.

Katarzyna Skowrońska-Dolata i jej koleżanki doskonale rozpoczęły to spotkanie i po dwóch setach prowadziły już z lokalnymi rywalkami 2:0. Potem jednak do głosu doszedł zespół gości i wykorzystując niemoc podopiecznych Ze Roberto doprowadził do tie-breaka. Ostatni set miał zacięty przebieg i po dramatycznej końcówce i wygranej 18:16 to właśnie zawodniczki Vakifbanku mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Polki znów były wiodącymi zawodniczkami w swoich drużynach. Katarzyna Skowrońska-Dolata zdobyła w tym spotkaniu 23 punkty, Małgorzata Glinka-Mogentale 22.

Fenerbahçe Acıbadem Stmabuł – V.Güneş T.Telekom Stambuł 2:3
(25:18, 25:20, 21:25, 25:27, 16:18)

Fenerbahçe: Naz, Sokołowa, Ergül, Skowrońska-Dolata, Osmokrovic, Eda, Nihan (libero), Yağmur
Vakıfbank: Nikolić, Bahar, Gözde, Glinka-Mogentale, Poljak, Özge, Gizem (libero) oraz Nilay, Güldeniz, Melis i Seray