Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Silesia Volley wygrała turniej w Pszczynie

Silesia Volley wygrała turniej w Pszczynie

Zwycięstwem Silesii Volley zakończył się Noworoczny Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Siatkarki z Pszczyny uplasowały się na 2. miejscu. Gdyby PLKS wygrał jednego seta więcej w ostatnim meczu, turniej wygrałyby pszczynianki...

Polskie kadetki zagrają na początku stycznia w Kienbaum koło Berlina w eliminacyjnym turnieju do mistrzostw Europy. Rywalkami w grupie D będą zespoły Francji, Bułgarii, Rosji i Niemiec. Reprezentacja wyjedzie do Niemiec 4 stycznia. 15-osobowa kadra wzięła udział w międzynarodowym turnieju w Pszczynie, gdzie obok gospodyń wystąpiły ligowe zespoły z Polski i Czech. – W turnieju mecze rozgrywa się do czterech partii niezależnie od wyniku. Pierwsze miejsce zajmie ten zespół, który wygra najwięcej setów – mówił trener Andrzej Peć. Rywalizacja zakończy się jutro wieczorem. Skład reprezentacji podam o Nowym Roku. Na razie trwa walka o miejsce w składzie.

5 stycznia, pierwszego dnia turnieju w Kienbaum, polskie siatkarki będą miały wolne. Zawody zakończą się 9 stycznia.

Areną pierwszego dnia zmagań była hala „Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. Pszczynianki prowadziły w klasyfikacji po pierwszej części rozgrywek. Taki sam bilans setów (6:2) miała również Silesia Volley Mysłowice/Chorzów. Zespół z Pszczyny prowadził jednak lepszym bilansem małych punktów. Gospodynie turnieju błysnęły szczególnie w drugim środowym spotkaniu z Mittalem Ostrava. Pierwszy set meczu zakończył się prawdziwym nokautem Czeszek. PLKS wygrał 25:6!