Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Trzy wygrane tie-breaki siatkarek Nike Ostrołęka

Trzy wygrane tie-breaki siatkarek Nike Ostrołęka

Zawisza Sulechów, Energetyk Poznań, Nike Ostrołęka i Sokół Mogilno rywalizowały przez dwa dni w IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet, który odbył się w stolicy Wielkopolski. Najlepsze w tym gronie okazały się zawodniczki Nike Ostrołęka.

Pierwsze spotkanie turnieju rozegrane zostało pomiędzy zespołami z Mogilna i Poznania. Pojedynek zakończył po czterosetowym, wyrównanym boju. Górą w tym starciu okazał się Sokół Mogilno, dzięki swojej znakomitej grze w obronie oraz w kontrataku. Tym samym podopieczne trenera Petrowskiego zapisały na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w tych zawodach.

W drugim spotkaniu pierwszego dnia turnieju spotkały się ze sobą zespoły z Sulechowa i Ostrołęki. Po pięciosetowym pojedynku zwyciężył Nike Ostrołęka. Poziom spotkania był nierówny. W poszczególnych setach jeden lub drugi zespół narzucał swój styl gry i to sprawiało, że odnosił zwycięstwo. Tak więc o końcowym wyniku rozstrzygnął tie-break, w którym większym sprytem i mniejszą ilością błędów własnych wykazały się zawodniczki z Ostrołęki.

KS Energetyk Poznań – MKS Sokół Mogilno 1:3
(14:25, 23:25, 25:18, 24:26)

MLKS Zawisza Sulechów – Eko Eenergia Nike Ostrołęka 2:3
(18:25, 25:23, 26:24, 12:25, 11:15)

Drugi dzień zawodów rozpoczął mecz pomiędzy gospodyniami z Poznania, a Nike Ostrołęka. Po raz kolejny w tym turnieju kibice zgromadzeni w hali mogli oglądać tie-break. Mecz bogaty był w przedłużone akcje zakończone efektownymi atakami. Tie-break toczył się pod wyraźne dyktando zespołu z Ostrołęki.

Następne spotkanie rozegrane zostało między zespołami z Mogilna i Sulechowa. Pojedynek był bardzo wyrównany. O zwycięstwie sulechowskiego zespołu zadecydowała trudna zagrywka, odrzucająca od siatki. – Miałyśmy problemy z przyjęciem serwisu przeciwnika, a także źle współpracował blok z obroną – mówiła po meczu rozgrywająca Sokoła Mogilno, Aneta Olsztyńska. Tym samym podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego zapisały pierwsze zwycięstwo na swoim koncie w poznańskim turnieju.

Kolejny mecz rozegrały drużyny z Ostrołęki i Mogilna. Było to również spotkanie, o którego końcowym wyniku zadecydował tie-break. Ten pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki trenera Roberta Kupisza. Drużyna z Ostrołęki wykazała się lepszym przyjęciem, umożliwiającym kombinacyjne rozegranie. Było to trzecie zwycięstwo Nike Ostrołęka, które zapewniło jej wygraną w całym turnieju.

W ostatnim pojedynku tych zawodów rywalizowały ze sobą ekipy z Poznania i Sulechowa. Mecz zakończył się w czterech setach, a górą w tym starciu były gospodynie. Poznański zespół dobrze spisywał się w polu serwisowym, utrudniając tym samym przyjęcie lubuskim siatkarkom. – Popełniłyśmy zbyt dużo błędów własnych. Zabrakło gry zespołowej, brakowało konsekwencji w grze – mówiła po spotkaniu kapitan sulechowskiego zespołu, Anna Gwiżdż.

(25:21, 21:25, 25:20, 25:16)

Turniej w Poznaniu był bardzo dobrym miejscem na sprawdzenie umiejętności poszczególnych zawodniczek. Siatkarki zgodnie podkreślały, iż te zawody to świetna okazja do zgrywania się zespołu. Krótkiego podsumowania turnieju dokonał trener Krzysztof Petrowski. – Poziom turnieju był bardzo wyrównany, nie było żadnego wyniku 3:0. Poszczególne sety były również wyrównane i zacięte. Była to doskonała okazja do rozruszania się po przerwie świątecznej. Bardzo cieszę się, że były takie zawody. Poznański turniej dostarczył wiele cennego materiału szkoleniowego, a przede wszystkim urozmaicił treningi – podsumował zawody szkoleniowiec Sokoła Mogilno.