Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Zwycięstwo Skry w meczu na szczycie

PlusLiga: Zwycięstwo Skry w meczu na szczycie

Nie zwalniają tempa podopieczni Jacka Nawrockiego, którzy w zaległym meczu 12. kolejki PlusLigi odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo. Rzeszowianie tylko w trzeciej partii zdołali wygrać, a w pozostałych musieli uznać wyższość gospodarzy.

Spotkanie na szczycie otworzył skutecznym atakiem Michał Winiarski. Przy stanie 3:1 dla bełchatowian Paweł Woicki popisał się asem serwisowym, a chwilę później Matej Cernić zablokował atak z drugiej linii. Skrę na prowadzenie 8:6 efektownym atakiem Kurek. Przy stanie 9:9 w hali „Energia" rozpoczęła się walka punkt za punkt. Sporo zaciętych akcji nadało spotkaniu wysoki poziom. Szczelny blok Kurek – Pliński przybliżył podopiecznych Jacka Nawrockiego do drugiej przerwy technicznej, do której doprowadził autowy atak Grozera z prawego skrzydła. Po rozmowie ze szkoleniowcem, udanym atakiem ze środka popisał się Grzegorz Kosok. As serwisowy Wlazłego, przy stanie 19:15, zmusił trenera Travicę do poproszenia o czas. Na niewiele zdała się przerwa, bowiem kapitan bełchatowian popisał się jeszcze dwoma dobrymi zagrywkami. Kolejne 30 sekund rozmowy na życzenie szkoleniowca Resovii na niewiele się zdało, a Mariusz Wlazły zszedł z pola zagrywki dopiero przy stanie 23:16. Piłkę setową PGE Skrze dał serwis w siatkę Grozera. Rzeszowianie jednak łatwo nie oddali końcówki pierwszej partii, ale po przerwie na życzenie Jacka Nawrockiego, w zagrywce pomylił się Aleh Akhrem i set zakończył się wynikiem 25:20.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia 2:0 Skry. Doskonałą serię w zagrywce wykonał Akhrem, czym wyrównał wynik (5:5). Na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem zeszła Skra (8:7). Już po chwili pierwszy raz w meczu przewagę uzyskała Resovia po zagrywce Cernica, jednak zaraz po tym, sprytnym obiciem bloku wyrównał Winiarski. Zacięta gra toczyła się do drugiej przerwy technicznej, kiedy to sędziowie nie zauważyli bloku po kiwce Wlazłego i 16:14 prowadziła Resovia. Przy czteropunktowym prowadzeniu Skry o chwilę przerwy poprosił szkoleniowiec bełchatowskiej ekipy, po czym jego zawodnicy zmniejszyli dystans punktowy do stanu 19:17 oraz 20:18. Dobra zagrywka Wlazłego i blok Winiarskiego pozwoliły mistrzom Polski wrócić do prowadzenia w spotkaniu (21:20). Piłkę setową dał swoim kolegom Stephane Antiga, który zakończył tę partię zwycięstwem 25:22.

Od błędu ataku w antenkę trzecią partię rozpoczął Aleh Akhrem. Bełchatowianie spokojnie prowadzili swoją skuteczną grę (5:2), w której brylował Jakub Novotny. Rozluźnienie w szeregach Skry wykorzystali przyjezdni i zdołali wyjść na prowadzenie 8:7, zdobywając serię kilku punktów z rzędu. Nerwowa atmosfera pojawiła się na boisku, kiedy to sędzia główny odgwizdał błąd przełożenia rąk Novotnemu. Po konsultacji z drugim arbitrem decyzja została zmieniona, ale przewagi Skrze nie udało się utrzymać, bowiem zagrywkę zepsuł atakujący mistrzów Polski. Przy prowadzeniu 15:11 dla Resovii, trener Nawrocki zdecydował się wprowadzić na boisko Wlazłego za Novotnego. Na drugiej przerwie technicznej rzeszowianie prowadzili 16:11. W dalszej części meczu widocznie „rozegrał" się Gyorgy Grozer, który skończył dla swojej drużyny najdłuższą akcję meczu (19:11). Bełchatowianie niewiele byli już w stanie zrobić w tym secie. Przytłaczające prowadzenie Resovii (24:16) pozbawiło mistrzów Polski chęci do gry. Seta zakończył Akhrem mocnym uderzeniem z lewego skrzydła (25:16).

Od zaciętej gry punkt za punkt rozpoczął się czwarty i ostatni set spotkania. Mocne i zdecydowane ataki mogły podobać się licznie zgromadzonej publiczności. Długa akcja, zakończona blokiem na Grozerze oraz efektowny atak Kurka z drugiej linii, dał Skrze prowadzenie 7:3. Pierwsza przerwa techniczna rozpoczęła się po skutecznym ataku Plińskiego (8:4). Po chwili oddechu dobrze radziła sobie Resovia, która zdołała przybliżyć się do Skry na jeden punkt. Efektowny blok towarzyszył mistrzom Polski przez klika akcji, co pozwoliło im doprowadzić do wyniku 12:8. Po kolejnym asie serwisowym Plińskiego, szkoleniowiec Travica poprosił swoich zawodników do siebie. Bełchatowianie jednak wyraźnie zabrali się do gry i w świetnym stylu doprowadzili do drugiej przerwy technicznej, prowadząc 16:9. Znakomity atak Michała Winiarskiego zakończył efektowną, długą akcję, podkreślając i tak już wyraźne prowadzenie Skry (21:13). Nic nie wskazywało na to, że spotkanie może się przedłużyć, bowiem Skra dominowała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Całe spotkanie mistrzowie Polski zakończyli blokiem na Akhremie i odnieśli zwycięstwo w całym meczu 3:1.

MVP meczu: Michał Winiarski

Skra Bełchatów – Resovia Rzeszów 3:1
(25:20, 25:22, 16:25, 25:14)

Skra: Pliński (6 pkt.), Novotny (9), Kłos (7), Kurek (8), Woicki (1), Winiarski (15), Zatorski (libero) oraz Wlazły (13), Falasca (3), Antiga (3), Wnuk i Bąkiewicz (1)
Resovia: Grzyb (4 pkt.), Cernić (12), Akhrem (11), Baranowicz, Grozer (13), Kosok (10), Ignaczak (libero) oraz Milar i Mika (2)