Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wojciech Lalek dał szansę gry wszystkim zawodniczkom

Wojciech Lalek dał szansę gry wszystkim zawodniczkom

Siatkarki PTPS Piła okres między świętami, a Nowym Rokiem wykorzystały na rozegranie dwóch spotkań kontrolnych. We wtorek pokonały drugoligowy KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1, a w środę zwyciężyły Impel Gwardię Wrocław 4:1.

Ja tych meczów nie traktuję nawet jak sparingi – mówi trener pilanek Wojciech Lalek.Wiadomo, że końcówka grudnia to ciężki czas dla wszystkich drużyn. Kończy się jedna przerwa, a za moment zaczyna się następna. I ten okres chyba lepiej wykorzystać szkoleniowo na grę, niż treningi – dodaje szkoleniowiec PTPS.

Jego podopieczne najpierw pokonały liderki II ligi z Murowanej Gośliny 3:1, a następnego dnia zwyciężyły wrocławskiego rywala z PlusLigi Kobiet 4:1. Ten nietypowy, jak na siatkówkę wynik spowodowany był umową pomiędzy trenerami, że niezależnie od rezultatu rozegranych zostanie pięć setów. Zresztą także pod względem jakościowym to spotkanie wyglądało trochę inaczej, niż wcześniejsza potyczka z KS Piecobiogaz. – Jak grają sąsiedzi z tabeli, to nawet jeśli to sparing, chce się coś rywalowi udowodnić. Poza tym pamiętamy, że wcześniej przegraliśmy z nimi u siebie w lidze – śmieje się Lalek.

Tym razem górą były jego zawodniczki. Tylko w drugim secie zdecydowaną przewagę miały wrocławianki. – W błędach własnych wygraliśmy 10:1 – ironizuje trener PTPS. Pozostałe cztery odsłony toczyły się już pod dyktando ekipy gospodarzy. – W obu meczach szansę gry dostały wszystkie zawodniczki. Z tych, które normalnie nie mają zbyt wielu szans na grę w lidze, bardzo fajnie pokazała się Natalia Krawulska – komentował szkoleniowiec drużyny z Piły. W sparingach zabrakło chorej Moniki Martałek, natomiast tylko w środę grała Marta Szczygielska. Reprezentantka Belgii z opóźnieniem dotarła bowiem do Polski.