Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BBTS gorzej gra na wyjazdach

I liga M: BBTS gorzej gra na wyjazdach

Mało kto się spodziewał, że siatkarze Energetyka Jaworzno będą wstanie urwać punkty faworytowi z Bielska. Siatkarze Jacka Sowy zagrali jednak kapitalne spotkanie, pewnie pokonując BBTS 3:1 i zgarniając komplet punktów. To trzecie zwycięstwo Energetyka.

Spotkanie wręcz idealnie rozpoczęło się dla gospodarzy. Energetyczni szybko odskoczyli na 5:1 i 8:2, głównie za sprawą znakomitych ataków Michała Skrzypińskiego. W tym fragmencie spotkania siatkarze z Bielska wydawali się być zaskoczeni tak dobrą postawą drużyny z Jaworzna. Podopieczni Jacka Sowy kontynuowali swoją dobrą passę i stopniowo powiększali przewagę. Przy stanie 23:15 coś się jednak w tej dobrze pracującej maszynie zacięło. Bielszczanie szybko wykorzystali swoją szansę i zmniejszyli prowadzenie na 23:19 i 24:22. Na więcej jednak gości w tej partii nie było stać i po ataku z krótkiej Skrzypińskiego, Energetyk objął prowadzenie 1:0.

Druga odsłona miała niemal identyczny przebieg jak poprzednia. Znów świetny początek zanotowali gospodarze. Odskoczyli od bielszczan na kilka punktów, których nie oddali już do końca. Siatkarze Przemysława Michalczyka popełni w tym fragmencie niezliczoną ilość błędów własnych i to one sprawiły, że Energetyk objął tak wysoką przewagę (10:3). Kibice zgromadzeni w hali w Jaworznie nie mogli być jednak spokojni o losy tego seta. Po kilku błędach w przyjęciu i dobrej grze blokiem Kamila Kwasowskiego, BBTS zdołał wyrównać stan spotkania na 17:17. Wyrównanie zmobilizowało gospodarzy, którzy ponownie po kilku dobrych zagraniach osiągnęli przewagę 20:18 i 23:21. Set zakończył atak z drugiej linii Krzysztofa Antosika – 25:22.

Trzecią część meczu tradycyjnie lepiej rozpoczęli „energetyczni". Jednak ich prowadzenie 5:2 szybko stopniało do 8:8. W bielskiej ekipie na dłużej na rozegraniu pojawił się Kwasowski, który bardzo dobrze pokierował grą swojego zespołu. Inną dobrą zmianę dał Kamil Gutkowski i przy jego dużym udziale, BBTS powiększył swoją przewagę do trzech punktów 20:17 i 20:23. Energetyk próbował jeszcze zniwelować przewagę, ale ostatecznie trzecią partię wygrali goście 25:22.

Czwarta partia nie miała już historii. BBTS prowadził jedynie przy stanie 2:1 po asie Kwasowskiego. Późnej na parkiecie dominowali już tylko siatkarze z Jaworzna. Znakomicie spisał się Adam Kurian, który pojawił się na boisku pod koniec trzeciej odsłony. Jego silne ataki spowodowały, że siatkarze z Bielska nie podjęli walki w tym secie, ostateczne przegrywając czwartą partię 17:25, a całe spotkanie 1:3.

MCKiS Energetyk Jaworzno – BBTS Bielsko-Biała 3:1
(25:22, 25:22, 22:25, 25:17)

Energetyk: Kozioł, Skrzypinski, Antosik, Nowak, Kaźmierski, Gorzewski oraz Rzędzicki (libero)oraz Szopa i Kurian
BBTS: Dekker, Jajszczak, Walendzik, Kałasz, Surma, Warda, Czauderna (libero) oraz Gutkowski i Kwasowski

Po meczu powiedzieli:

Jacek Sowa: – To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Było trochę nerwowości w końcówkach, bo prowadząc nie potrafiliśmy skończyć seta i wyciągnęliśmy rękę do rywali. Na szczęście wykazaliśmy więcej odporności psychicznej. Cieszę się, że moi zawodnicy w końcu uwierzyli w swoje siły i w to, że mogą wygrywać. Stać nas na to i mam nadzieję, ze jeszcze nie raz pokażemy, iż stać nas na wiele.

Przemysław Michalczyk: – Jaworzno potwierdziło dzisiaj, że jest klasową drużyną, mogącą walczyć ze wszystkimi. Potrzebował tylko trochę więcej czasu na zgranie i wiedziałem, że kiedyś zaczną wygrywać. Mają dobrych i doświadczonych zawodników, którzy z powodzeniem grali w pierwszej lidze a także w ekstraklasie. Moi zawodnicy popełnili dzisiaj niezliczoną ilość błędów własnych. Jak się tak gra to nie można myśleć o wygranej z kimkolwiek. Niestety moi siatkarze myśleli dzisiaj, że jak się jest wysoko w tabeli to można wygrać z każdym Tak niestety nie jest i musimy jeszcze sporo popracować w tym sezonie.