Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Trwa dobra passa MKS-u MOS Płomień Sosnowiec

Trwa dobra passa MKS-u MOS Płomień Sosnowiec

Sosnowiec

Po raz kolejny siatkarki MKS-u MOS Płomień Sosnowiec pokonały swoje rywalki w trzech setach nie dając im żadnych szans na wygraną. Tym razem pokonaną drużyną okazały się młode zawodniczki z MCKiS Jaworzno.

Podopieczne trenera Piotra Augustyna z meczu na mecz udowadniają swą wysoką formę i dobre przygotowanie do sezonu.

W pierwszy secie od początku dobre tempo podyktowały sosnowiczanki. Funkcjonowało dobre przyjęcie, które pozwalało zawodniczkom z Zagłebia na wyprowadzenie szybkich i zdecydowanych akcji. Bardzo dobrą grą w ataku popisały się szczególnie Kinga Binkiewicz oraz Marta Wybańska, nie brakowało im determinacji i chęci do walki o kolejny punkty dla swojej drużyny. Partia ta zakończyła się wynikiem 25:15 dla sosnowiczanek.

Drugi set to nadal poukładana gra po stronie podopiecznych Piotra Augustyna, jednak chęci do walki wcale nie traciły przyjezdne. Do połowy seta gra była wyrównana, ale w końcówce lepsze okazały się gospodynie. Potrafiły wyprowadzić kilka skutecznych akcji zdobywając cenne punkty w końcówce i wygrywając kolejną partię 25:21 obejmując tym samym prowadzenie w meczu 2:0.

Do szczęśliwego zakończenia tego meczu miejscowym pozostał już tylko jeden set gospodyniom. W szeregach siatkarek z Zagłebia od początku trzeciej partii przestały dobrze funkcjonować elementy, które nie zawodziły w poprzednich partiach. Przyjezdne zdobywały kolejne punkty, które wynikały z prostych błędów popełnianych przez sosnowiczanki. Objęły nawet prowadzenie w tej partii 23:21 i mogło się wydawać, że ten set zapiszą już na swoje konto. Jednak w tym momencie w polu zagrywki po stronie gospodyń pojawiła się Kinga Binkiewicz, która sprawiła zespołowi z Jaworzna sporo kłopotów. Doprowadziła do wyniku 23:23 dając swoim koleżankom nadzieję na wygranie i zakończenie tego meczu. Dobra zagrywka Kingi Binkiewicz oraz dwa ostatnie decydujące ataki Małgorzaty Skalskiej odwróciły losy tego seta i sosnowiczanki wygrały 25:23 pokonując przyjezdne 3:0.

Kolejne spotkanie juniorki MKS-u MOS Płomień rozegrają 9.11 w Piekarach Śląskich, trzymajmy kciuki za dziewczyny, aby wróciły po raz kolejny z zapisanym kompletem punktów na swym koncie.

MKS MOS Sosnowiec – MCKiS Jaworzno 3:0

(25:15, 25:21, 25:23)

Składy:
MKS MOS: Binkiewicz, Skalska, Wybańska, Janus, Jaworska, Walczak, Wesołowska, Górecka, Soja, Zielińska, Wudecka (libero).