Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Zwycięzcy Pucharu Kinder + Sport w Maceracie

Zwycięzcy Pucharu Kinder + Sport w Maceracie

fot. archiwum

Już po raz drugi najlepsze drużyny uczestniczące w organizowanym przez PZPS i firmę Ferrero Polska Turnieju „Kinder + Sport" przyjadą do Maceraty, aby odwiedzić ambasadora programu Sebastiana Świderskiego i jego klub Lube Banca Marche Macerata.

Wyjazd do Włoch był główną nagrodą kolejnej edycji programu, w którym wzięło udział ponad 15.000 dzieci z całej Polski.

Pobyt zwycięskiej trzydziestki dzieci w Maceracie rozpocznie się w piątek, potrwa 4 dni i na pewno będzie dla tych młodych dziewcząt i chłopców niezapomnianym przeżyciem.

Podobnie jak w ubiegłym roku, dzięki zaproszeniu "Świdra", który od początku wspiera idee programu, i uprzejmości jego klubu, zwycięzcy Turnieju będą mieli możliwość przyjrzeć się treningowi mistrzowskiej drużyny, obejrzeć mecz włoskiej Serie A (Lube Banca Marche Macerata – Aqua Gabeca Paradiso Monza) oraz uczestniczyć w treningu z udziałem zawodników z Lube. Młodzi siatkarze i siatkarki zjedzą również kolację z Sebastianem, a w niedzielny poranek, w Hali Fontescodella, rozegrają mecz z reprezentacją młodzieżowej drużyny A.S Lube Volley. Patronem tego meczu będzie oczywiście Sebastian Świderski.We Włoszech – tłumaczy Sebastian – grają największe gwiazdy światowej siatkówki, dlatego włoska liga cieszy się ogromnym zainteresowaniem, również za granicą. W Polsce siatkówka ciągle się rozwija i staje się dyscypliną coraz chętniej uprawianą przez dzieci. Stacje telewizyjne coraz częściej pokazują siatkarskie mecze. Do niedawna było to zarezerwowane wyłącznie dla meczów piłki nożnej. Trzydzieścioro dzieciaków, które spędzą w Maceracie przyszły weekend, zapracowało sobie na ten wyjazd rozgrywając wiele spotkań. Wylewały poty na boisku, żeby zrealizować swoje marzenie, które teraz się spełnia. Myślę, że będzie to dla nich wspaniała i niezapomniana rzecz, która może okazać się pożyteczna także ze sportowego punktu widzenia .

źródło: lubevolley.it, sebastianswiderski.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved