Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polska lepsza od Hiszpanii. Dlaczego?

Polska lepsza od Hiszpanii. Dlaczego?

fot. archiwum

Marcin Możdżonek wyprawę PGE Skry Bełchatów na klubowe mistrzostwa świata do Kataru przypłacił... katarem. Mierzący aż 211 centymetrów polski siatkarz jest chory i nie wiadomo, czy pojedzie z reprezentacją na Puchar Wielkich Mistrzów.

Możdżonek uważa jednak, że nawet mimo kłopotów kadrowych biało-czerwonych stać w Japonii na dobry wynik.

W drużynie trenera Castellaniego zabraknie Piotra Gruszki i Pawła Zagumnego, a występ Możdżonka także stanął pod znakiem zapytania. – Sam nie wiem, jak będzie, ale ja zrobię wszystko, żeby pojechać do Japonii. Na razie jednak leżę w łóżku i czuję się fatalnie – mówi siatkarz PGE Skry.

Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, kataru nabawiłem się w Katarze podczas niedawno zakończonych klubowych mistrzostw świata. Na ulicach było gorąco, w hali i autobusach ostro pracowała klimatyzacja. Doszły do tego wielogodzinne podróże i organizm trochę się zbuntował – tłumaczy Możdżonek.Faworytami Pucharu Wielkich Mistrzów są zespoły Brazylii i Kuby, Polacy są postrzegani jako "czarny koń". Możdżonkowi taka rola odpowiada. – Przed mistrzostwami Europy też nikt na nas nie stawiał. Jechaliśmy tam po to, by może wejść do półfinału. A wygraliśmy ten turniej, wierzyliśmy w medal od samego początku. Teraz może być podobnie i to także mimo kłopotów.

Mierzący 211 centymetrów zawodnik uważa, że polska siatkówka ma ogromny potencjał i udowadnia wyższość obecnych mistrzów Europy nad byłymi – Hiszpanami. – Gdy w kadrze Hiszpanii ktoś wypadnie ze składu, jest problem, by znaleźć kogoś na jego miejsce. U nas jest trzydziestu chłopaków, z których każdy czeka na swoją szansę i może wnieść coś do gry – mówi "Przeglądowi Sportowemu".

źródło: Przegląd Sportowy, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved