Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > PlusLiga Kobiet: W Żukowie bez niespodzianki

PlusLiga Kobiet: W Żukowie bez niespodzianki

Gwardia Wrocław

Podopieczne Grzegorza Wróbla nadal bez zwycięstwa w PlusLidze Kobiet. W inauguracyjnym meczu 4. kolejki spotkań siatkarki Gedanii Żukowo na własnym parkiecie w trzech setach uległy Gwardii Wrocław. Gedanistki w tym sezonie nie wygrały jeszcze seta.

Mecz w Żukowie od zagrywki rozpoczęła rozgrywająca Impel Gwardii Wrocław, Joanna Wołosz. Pierwszy punkt dla drużyny gospodyń zdobyła po ataku z obejścia Anna Łozowska, jednak na pierwszej przerwie technicznej to wrocławianki wyrobiły sobie czteropunktową przewagę (8:4). Druga faza premierowej odsłony meczu przebiegała na równym poziomie. Przy stanie 12:9 dla gwardzistek jedno oczko na swoje konto zapisała Marta Siwka, odbijając piłkę nogą, co utrudniło przeciwniczkom rozegranie akcji. Przy świetnej zagrywce ponownie Anny Łozowskiej siatkarki z Żukowa wyrównały (14:14), a nawet zdobyły dwa oczka więcej, niż przyjezdne na drugiej przerwie technicznej (16:14). Końcówka tego seta to zacięta walka po obu stronach siatki. Niestety dla miejscowych w decydujących momentach gedanistki popełniały proste błędy, co niewątpliwie przyczyniło się do porażki 22:25

W drugim secie rywalizacja dalej była wyrównana, ale tym razem to siatkarki Gedanii Żukowo zeszły z boiska z prowadzeniem 8:6 na pierwszej przerwie technicznej. Obie drużyny nie odpuszczały. W obozie Gwardii, ciężar gry na swoje barki wzięła Katarzyna Mroczkowska, która bardzo dobrze spisywała się w dzisiejszym pojedynku. W afekcie czego na drugiej przerwie technicznej to wrocławianki wywalczyły sobie małą przewagę (16:14). W decydującej fazie seta powtórzyła się sytuacja z pierwszej partii. Podopieczne Grzegorza Wróbla prowadził równorzędną walkę do stanu 21:21, by przegrać 21:25.

Trzecia i ostatnia odsłona meczu przebiegała pod dyktando gwardzistek. Do pierwszej przerwy technicznej w polu zagrywki brylowała Joanna Wołosz, która podarowała żukowiankom jedno oczko posyłając piłkę w aut (8:1). Najmłodszy zespół Plus Ligi Kobiet popełniał sporo błędów własnych, a przeciwniczki wykorzystywały to na każdym kroku, skutecznie grając z kontrataku. Do kolejnej przerwy technicznej siatkarki z Żukowa zdobyły jedynie trzy punkty (4:16). Jeszcze pod koniec swoje koleżanki podrywały do walki kapitan Gedanii Justyna Sachmacińska wraz z dobrze spisującą się w ataku Małgorzatą Plebanek. Niestety na niewiele się to zdało i piątek trzynastego Gedania Żukowo zwieńczyła przegraną ostatniej partii 13:25.Tym samym drużyna z Wrocławia zapisała na swoje konto kolejne trzy oczka.