Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Paweł Mikołajczyk: Mamy doświadczone zawodniczki

Paweł Mikołajczyk: Mamy doświadczone zawodniczki

fot. archiwum

W rozgrywkach I ligi kobiet bardzo dobrze spisuje się beniaminek z Aleksandrowa Łódzkiego. - Cel główny jaki postawiono przed zespołem w tym sezonie to osiągnięcie 5-6 miejsca na zakończenie ligi - mówi trener Jedynki, Paweł Mikołajczyk.

Jak czujecie się jako beniaminek I ligi? Jak Pan ocenia dotychczasowe występy swoich podopiecznych?

Paweł Mikołajczyk:Drużyna UKS Jedynka złożona jest w większości z zawodniczek z doświadczeniem pierwszoligowym, tak więc poziom gry w tej klasie rozgrywkowej nie jest dla nas jakimś zaskoczeniem. Jedyną obawą przed rozgrywkami ligowymi mógł być brak zgrania zespołu, który w 50% został zmieniony w porównaniu z poprzednim sezonem. Myślę, że w miarę rozgrywanych spotkań drużyna będzie się konsolidować i układać taktycznie.

Według wielu komentatorów jesteście drużyną, która stanowi w lidze wielką niewiadomą. Wygraliście 3:1 z silną Rumią a dwie kolejki później ogromny kłopot sprawia mecz z dużo niżej notowanym MOSiR-em. Skąd takie dysproporcje?Jeżeli chodzi o moją ocenę rozegranych dotychczas spotkań, to mogę powiedzieć tyle, że dużą rolę w osiągniętych wynikach odegrał fakt, i borykamy się cały czas z prześladującymi nas kontuzjami i chorobami zawodniczek, dlatego nie mogę w pełni ocenić poziomu naszej gry. Są na pewno elementy takie jak przyjęcie zagrywki, blok które wymagają pewnych korekt i sporej pracy z zespołem. Wygrany mecz z Rumią był meczem, gdzie wystąpiliśmy w pełnym składzie, a dodatkowo zagraliśmy bardzo dobre zawody. Pozostałe spotkania tak jak wcześniej wspomniałem rozgrywaliśmy z problemami zdrowotnymi zespołu, co w jakimś stopniu wpłynęło na osiągnięte rezultaty.

Wasz kolejny przeciwnik to Budowlani Toruń. Pokonaliście już ich w I rundzie Pucharu Polski 3:2. Czy i teraz się uda?

Mecz z Budowlanymi Toruń będzie na pewno trudnym spotkaniem, zwłaszcza że zespół gospodarzy podnosi swoją formę po nieudanym początku ligi. My natomiast nie wiemy czy będziemy mogli skorzystać w tym meczu z gry naszej Libero Sylwii Korzyckiej, która narzeka na ból mięśni grzbietu. Mimo to zespół na pewno będzie walczył o jak najbardziej korzystny wynik.

Jaki cel stawia sobie Jedynka Aleksandrów Łódzki w tym sezonie?

Cel główny, jaki postawiono przed zespołem w tym sezonie, to osiągnięcie 5-6 miejsca na zakończenie ligi.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved