Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Od jutra kolejne zmagania w Pucharze Wielkich Mistrzyń

Od jutra kolejne zmagania w Pucharze Wielkich Mistrzyń

fot. archiwum

Po trzech rozegranych kolejkach w Pucharze Wielkich Mistrzyń w ten weekend czekają nas kolejne pojedynki w tym prestiżowym turnieju. Tym razem siatkarki przeniosły się z Tokio do Fukuoki, gdzie w sobotę i niedzielę będą zmagały się o kolejne punkty.

Na ten czas bez niespodzianki na czele tabeli znajdują się dwie drużyny – Brazylia i Włochy, które zwyciężyły we wszystkich trzech swoich spotkaniach. Z dwoma zwycięstwami Japonia plasuje się na drugiej pozycji, Dominikana z jedną wygraną na koncie zajmuje trzecią lokatę. Na zwycięstwo nadal czekają Tajlandia i Korea Południowa.

W sobotnich pojedynkach zmierzą się ze sobą zamykające tabele Tajlandia i Korea Południowa. O pierwszą lokatę walczyć będą Włoszki z Brazylijkami, natomiast Japonki podejmować będą reprezentację Dominikany. W niedzielę z kolei Brazylijki zagrają z Tajkami, Koreanki z Dominikaną a Japonia będzie próbowała przeciwstawić się Włoszkom.

Przed zbliżającymi się spotkaniami brazylijski trener Ze Roberto zauważył, że jego drużyna na początku była w fazie przejściowej, ale występ przeciwko drużynie z Korei był idealny. Szkoleniowiec uważa, że jego podopieczne mogą być tak perfekcyjne w meczu przeciwko Włoszkom, które pokazały swoją siłę w meczu z Dominikaną, a zaskoczyły wyrównaną grą przeciwko Tajlandii i Korei, które to zespoły są jak na razie outsiderami zawodów. – Jutro staniemy naprzeciw Włoszek i myślę, że będzie to twarda walka – mówił Ze Roberto.Włochy to naprawdę dobra drużyna, więc będzie trudno dobry rezultat. Każdy jeden punkt może mieć duże znaczenie w całości meczu. Jestem pewny, że będzie to bardzo dobry i ekscytujący mecz, gdyż Włoszki dobrze atakują i mają dobrze zbilansowany skład – zakończył szkoleniowiec Brazylijek.Tak jak mówiłem wcześniej, bardzo szanuję zespół Brazylii, który wygrywa i pracuje bardzo ciężko. Jest to drużyna grająca najlepszą siatkówkę na świecie – komplementował przeciwników włoski trener Massimo Barbolini.Jestem zadowolony, że jesteśmy w Fukuoka po trzech ciężkich meczach w Tokio, które na szczęście wygraliśmy. Teraz będziemy grali przeciwko Brazylii i Japonii, a będą to bardzo ciężkie spotkania. Ważne było, by przyjechać tu z trzema wygranymi na koncie, ale teraz musimy odbudować formę na kolejne dwa pojedynki tutaj – zakończył.

Nieciekawe wiadomości płyną z japońskiego obozu. W Fukuoka może nie wystąpić gwiazda miejscowej reprezentacji Megumi Kurihara.W sobotę koło sprawdzimy, co z naszą zawodniczką i wtedy będziemy podejmowali decyzje związane z jej występem – powiedział trener Japonek Masayoshi Manabe . – Dominikanki to dobry zespół i mecz będzie ciężki. Są bardzo wysokie i silne – dodał.

Szkoleniowiec Dominikany również uważa, że zbliżający się pojedynek nie będzie należał do najłatwiejszych. – Jutro gramy przeciwko Japonii i będzie to bardzo ważny mecz. Zamierzamy zagrać to,co potrafimy najlepiej, oraz zagrać tak by pokonać Japonię – powiedział. – Nie jest ważne czy Kurihara zagra czy nie. Jeśli tak, to będę musiał zmienić moja strategię na ten mecz – śmiał się Kwiek.

Jutro gramy przeciwko Korei. Będziemy starali się użyć naszego ducha zespołu by zagrać to co najlepsze i wygrać. Mam nadzieję, że będziemy mogli wiele nauczyć się w tych dwóch meczach przeciwko Korei i Brazylii – powiedział trener Tajek, Kiattipong Radchatagriengkai.

W ciągu trzech ostatnich dni zebraliśmy niesamowite doświadczenia, grając przeciwko tak doskonałym drużynom. Mimo, że nasze rezultaty nie są dobre, to czuję, że wynosimy coś więcej z tych spotkań niż tylko same porażki. Teraz gramy przeciwko Tajlandii i Dominikanie i jestem pewny, że i z tych spotkań wiele się nauczymy – dodał z kolei szkoleniowiec Koreanek.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved