Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > MEVZA: Austriacka awantura o grypę

MEVZA: Austriacka awantura o grypę

fot. archiwum

Grypa trzyma w szachu siatkarską drużynę Aon hotVolleys Wiedeń. Po środowej decyzji o przełożeniu meczu ligi MEVZA z Hypo Tirol Insbruck kolejnych czterech graczy zgłosiło się do klubowego lekarza z objawami grypy. Wiedeńczycy odwołali więc trening.

W poniedziałek wiedeńczycy mieli zmierzyć się we własnej hali z liderem rozgrywek MEVZA, Hypo Tirol Insbruck. Spotkanie zostało przełożone, a kolejny mecz zgodnie z terminarzem wiedeńczycy powinni rozegrać w piątek, 20 listopada, ze słoweńskim Ach Volley Bled. MEVZA zobowiązała wiedeńczyków do rozegrania przełożonego spotkania z Hypo Tirol przed 21 listopada. – Ten mecz nie miałby sensu, niemal cała drużyna zażywa Tamiflu. Zobaczymy w sobotę, co będzie dalej – twierdzi menager Aon hotVolleys, Peter Kleinmann.

Klub z Insbrucku jednak nie zamierza się zgadzać na przełożenie meczu i w piątek wystosował do władz MEVZA oficjalny protest. Zdaniem działaczy Hypo Tirol Insbruck wiedeńczycy nie uczynili nic, by mecz rozegrać w planowanym terminie. – To mało sportowa postawa. Jeśli mamy przegrać mecz z powodu świńskiej grypy przy zielonym stoliku, to niech tak będzie. Obserwujemy rozwój wydarzeń ze spokojem – komentuje kierownik Aon hotVolleys. – Dziś nie potrafię powiedzieć, kiedy i z kim rozegramy kolejne spotkanie.

źródło: inf. własna, volleynet.at

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved