Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Zagramy z Iskrą Odincowo i reprezentacją Kataru

Jan Such: Zagramy z Iskrą Odincowo i reprezentacją Kataru

fot. archiwum

Choć do kolejnego meczu Jadaru w PlusLidze pozostały dwa tygodnie, to już od kilku dni Jan Such przygotowywał swoich podopiecznych pod kątem najbliższego rywala. - Właśnie skończyliśmy mikrocykl - informuje szkoleniowiec radomskiego zespołu.

Najistotniejszą kwestią jest teraz zdrowie zawodników. Jak to obecnie wygląda?

Bardzo poważnie chory jest Michał Kaczmarek, który ma około czterdziestu stopni gorączki. Z podwyższoną temperaturą w ostatnich dniach trenowali Kubańczycy, Maikel Salas i Sirianis Hernandez. Dzisiaj zakończyliśmy bardzo ciężki mikrocykl, z dużą ilością zajęć na siłowni.

Czas do zgrupowania zamierzacie zatem spędzić na odpoczynku?Zgadza się. Dałem graczom trzy dni wolnego, aby całkowicie się wykurowali. Chcemy jechać całym składem.

Ma pan już opracowany plan działań podczas obozu?

Tak. Rano będziemy ciężko trenować pod kątem siły, z kolei popołudniami bardzo dokładnie przygotowywać się do jednego z najbardziej kluczowych meczów, z Politechniką.

Nad pracą nad którymi elementami trzeba się będzie w szczególności skupić?

Nie ma w naszej grze elementów złych. Może brakuje w drużynie indywidualności, zawodnika, który pociągnąłby grę w najważniejszych momentach. Gramy poprawnie, lecz brakuje nam nieco szczęścia, tak jak to było w pojedynkach z Delectą czy Jastrzębskim Węglem, kiedy mieliśmy piłki setowe. Jeśli by można było, to właśnie popracowałbym nad szczęściem. Niestety, tego zrobić się nie da (śmiech).

Z jakimi rywalami przyjdzie mierzyć się Jadarowi w następnym tygodniu (obóz w Kielnarowej rozpocznie się w poniedziałek, a zakończy w sobotę, przyp.red.)?

Na pewno zagramy z reprezentacją Kataru i Iskrą Odincowo, a więc bardzo silnym zespołem, uczestnikiem Ligi Mistrzów. Może dojdzie również do meczu z Resovią, ale to jeszcze nie jest potwierdzone na sto procent.

Czy w tych spotkaniach zamierza pan skorzystać z wszystkich siatkarzy?

Tak, dam szansę zaprezentowania się całemu składowi. Chcę sprawdzić przede wszystkim tych, którzy do tej pory nie otrzymali praktycznie w ogóle okazji pojawienia się na parkiecie. Mam na myśli Marcina Kocika, który dochodzi do pełnej formy, oraz Grześka Szumielewicza.

Czego oczekujecie po tym wyjeździe?

Po to gramy z Odincowem, aby nas "zlali". A tak na poważnie, to zmierzymy się z tak mocnym zespołem, aby zobaczyć, jak się zaprezentujemy na jego tle. Takie spotkania często pozwalają wykrzesać z zawodników najwyższe umiejętności. Ponadto, musimy popracować nad spokojem, który jest bardzo potrzebny w naszej grze. W skupieniu i sumiennie będziemy chcieli wykorzystać ten czas.

W jaki sposób zamierzacie przygotowywać się do wznowienia rozgrywek po powrocie z Kielnarowej?

Niedziela będzie wolna. W poniedziałek może zagramy z reprezentacją Omanu, ponieważ ta drużyna przyjeżdża do Radomia i tutaj będzie trenować przez jakiś czas. Oczywiście, normalnie będę przeprowadzał zajęcia na własnych obiektach.

Te najbliższe dni trzeba będzie dobrze wykorzystać, gdyż następne spotkania, przeciwko Politechnice i Siatkarzowi Wieluń, mogą okazać się jednymi z najważniejszych w tym sezonie…

Zgadza się. Oczywiście drugą rundę mamy nieco łatwiejszą, co już wielokrotnie podkreślałem, ale punktów musimy szukać już teraz. Przegraliśmy taki "pojedynek o spokój" w Olsztynie. To jednak już za nami, zbliżający się tydzień będzie bardzo ważny.

Autor: Piotr K. Dobrowolski

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved