Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Jakub Bednaruk o siatkarskich ikonach popkultury

Jakub Bednaruk o siatkarskich ikonach popkultury

fot. archiwum

- Polscy siatkarze stają się powoli ikonami popkultury. Oczywiście tylko ci najlepsi i najpopularniejsi, ale od jakiegoś czasu to są nie tylko sportowcy, ale ludzie o których chcielibyśmy wiedzieć więcej - rozpoczyna tekst dla SportRadom.pl Jakub Bednaruk.

Wywiady, wieńce i wizyty w zakładach pracy są już na porządku dziennym, a dzięki internetowi kibice mogą się pochwalić, że stali w jednej kolejce w hipermarkecie z Winiarskim, który w koszyku miał dwie butelki wina…, Murek lubi Mac Donalda, Wlazły strzygł się u mojego fryzjera, a Kadziewicz lubi … hmm… dobrze zjeść.

Każdy z siatkarzy, nawet tych przeciętnych udziela mnóstwa wywiadów. Oczywiście związane jest to z niezliczoną ilością portali siatkarskich, ale nie oszukujmy się nie wszędzie pracują ludzie związani ze sportem. Często niestety spotykamy dziennikarzy, którzy piszą o siatkówce, bo nieźle odbijali na SKS-ie i stąd głównie biorą się durne pytania, a co za tym idzie durne odpowiedzi. Podobną sytuacje mamy w muzyce posłuchajcie Waglewskiego http://www.youtube.com/watch?v=PS76DU5GO-0 , a zrozumiecie co mam na myśli.

Pamiętam swój wywiad po jednym z meczów finałowych ze Skrą Bełchatów: pięć setów, 2h 45 min walki, przegrana 13:15, wyobraźcie sobie jak człowiek musi być zdenerwowany (NIE! zdenerwowany jestem jak mój syn zsika się majtki, bo akurat miał milion innych czynności na głowie, ja byłem wku…..rzony). Dziennikarz podchodzi, podstawia mikrofon i stwierdza: "Trudny mecz", ja na to: "Czy to jest Pana pytanie?", "Tak, to moje pytanie", więc ja "Tak, trudny" i na tym zakończyliśmy wywiad.(…)

Wśród siatkarzy najciekawszych wywiadów udzielają zdecydowanie Łukasz Kadziewicz, Daniel Pliński czy Krzysiek Ignaczak. Całkiem niegłupie chłopaki. Nie są politycznie poprawni i trudno się nudzić słuchając ich wynurzeń. Szczególnie ten pierwszy nie przebiera w słowach, nie tylko kiedy jest dobrze, ale również kiedy jest bardzo źle. Wspólnie ze mną i innymi kolegami kompromitując się w zeszłym roku nie wybielał i oszukiwał www.youtube.com/watch?v=nLiAbckFEpQ , a Daniel przed niedawnym meczem w Jastrzębiu na stwierdzenie Łomacza, że Skra musi wygrać, my możemy, zmiażdżył biednego Grzesia w Przeglądzie Sportowym. – Dlaczego to niby nie musicie? Wytłumacz to kibicom i sponsorom dającym ci pensje, że nie musisz wygrywać! . Szkoda mi było Grzesia, bo to mądry młody człowiek i całkiem niezły rozgrywający, ale niestety trafił na Plinę z nie do końca przemyślanym wywiadem. Dlatego przy takiej ilości udzielanych wywiadów trzeba cały czas uważać co się mówi, a jak popełnisz gafę, to potrafić się przyznać do błędu, bo każdy kiedyś chlapnął jakąś głupotę.

Mamy też kilku chłopaków, którzy zdecydowanie wolą wykazywać się na boisku zamiast przed kamerami, choć na pewno w takich sytuacjach się nie gubią, ale rzadko coś ciekawego można usłyszeć. Słyszeliście jakiś dowcipny wywiad jednych z najinteligentniejszych siatkarzy Zagumnego, czy Świderskiego, bo ja, jakoś nie mogę. Panowie nie musicie przecież być tacy nudni i profesjonalni. Dzięki internetowi możemy wykopać najlepsze numery, do czego was namawiam. Jeżeli znajdziecie jakieś ciekawe wywiady ze sportowcami wrzućcie link w komentarzach – pośmiejemy się wszyscy.

Przeczytaj cały tekst Jakuba Bednaruka i skomentuj

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved