Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zapowiadają się wielkie emocje w Policach

I liga K: Zapowiadają się wielkie emocje w Policach

fot. archiwum

Już w najbliższą sobotę w ramach kolejnej ligowej kolejki w hali przy ulicy Siedleckiej Chemik Police podejmie EC Wybrzeże TPS Rumia. Spotkanie to nie bez przyczyny jest nazywane meczem kolejki. Gra bowiem lider z trzecią drużyną tabeli.

Oznaczać to może tylko jedno. Kibiców zgromadzonych w polickiej hali czekają nie lada emocje. Można chyba z całą pewnością powiedzieć, że na boisku można się spodziewać prawdziwej siatkarskiej wojny.

Minimalny faworytem jest jednak ekipa trenera Mariusza Bujka, która nie przegrała jeszcze żadnego spotkania w tym sezonie i zajmuje obecnie fotel lidera zaplecza kobiecej ekstraklasy. Atutem Chemika na pewno będzie własna hala oraz kibice, którzy zawsze żywiołowo dopingują swój zespół. Ale czy właśnie świadomość roli faworyta, presja ze strony otoczenia nie zadziałają na siatkarki negatywie? – Będzie to bardzo ciężkie spotkanie. Po pierwsze jest to bardzo dobry zespół, po drugie my jesteśmy liderem i wiadomo, że każdy podwójnie będzie chciał nas pokonać. Mocnym punktem jest tam Kinga Kasprzak, także na pewno będziemy chcieli ja wyeliminować z ataku. Dobra zagrywka z naszej strony, odrzucenie przeciwnika od siatki ułatwią nam na pewno grę. Ważne będzie przede wszystkim realizowanie taktyki, nie mogą nam się przydarzać chwile rozluźnienia. Trzeba cały czas być skoncentrowanym na grze i przeciwniku – mówi przed meczem rozgrywająca polickiej drużyny Katarzyna Ciesielska.

Siatkarki z Rumii także spisują się w tym sezonie całkiem dobrze. Jak do tej pory przegrały tylko jedno spotkanie (z Jedynką Aleksandrów Łódzki w trzeciej kolejce – przyp. red.) i zapewne przyjadą do Polic z chęcią odniesienia kolejnego zwycięstwa. Wszyscy z całą pewnością liczą na Kingę Kasprzak, która ma już za sobą występ w seniorskiej reprezentacji Polski. Czy była zawodniczka Piasta Szczecin poprowadzi swój zespół do zwycięstwa? Można się także zastanawiać jak na podopieczne Jerzego Skrobeckiego wpłynie pauza, którą zespół miał w poprzedniej kolejce.

Kto okaże się lepszy w hicie szóstej kolejki I ligi kobiet? Czy Chemik Police nadal pozostanie niepokonany? A może to zespół z Rumii okaże się pogromcą lidera? O tym przekonamy się w sobotnie popołudnie. Jednego można być pewnym. Siatkówki na wysokim poziomie nie zabraknie. Początek meczu o godz. 18.00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved