Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Giovanni Guidetti: Moje siatkarskie serce bije dla Niemiec

Giovanni Guidetti: Moje siatkarskie serce bije dla Niemiec

fot. archiwum

Od 2006 roku prowadzi żeńską reprezentację Niemiec. Jest młody, ciężko pracuje, jest świetnym ekspertem i, jak twierdzi, ma szczęście, że natura obdarzyła go mocnym głosem, dzięki czemu świetnie porozumiewa się z zespołem nawet przy licznej i głośnej widowni.

Żeńska reprezentacja Niemiec zajęła na mistrzostwach Europy czwarte miejsce. Trener Guidetti zapamiętał jednak najbardziej niesamowitą publiczność, która zjawiła się w łódzkiej hali. – Graliśmy w tym roku w WGP przy dziewięciu i dziesięciu tysiącach widzów. Ale to co działo się w Polsce było niesamowite. Siatkówka jest tu tak ważna jak piłka nożna we Włoszech lub Niemczech. Podczas mojej pracy na najwyższym szczeblu nie doświadczyłem takiej atmosfery jaka była w Polsce.

Podopieczne włoskiego szkoleniowca zajęły na ME czwarte miejsce, ale ani zawodniczki, ani trener nie czuli się rozczarowani. – Zagraliśmy świetny turniej. W półfinale „urwaliśmy" Włoszkom seta i byliśmy blisko doprowadzenia do tie-breaka. W spotkaniu o brązowy medal zespół Polski zagrał bardzo dobrze, bo chciał sięgnąć po medal przy swojej publiczności. Moje zawodniczki nie miały już „paliwa". Zbyt dużo energii kosztował je półfinał. Jesteśmy zadowoleni z letnich przygotowań i czwartego miejsca na ME. Zrobiliśmy postępy w porównaniu z poprzednimi mistrzostwami.

Włoszki grają na innym poziomie, jak Brazylijki. Żadnych błędów, dobra obrona, wysoka jakość gry wszystkich zawodniczek – scharakteryzował grę mistrzyń Europy trener Guidetti.Myślę, że Włoszki i Brazylijki są na poziomie ponad pozostałymi zespołami. W World Grand Prix byliśmy na trzecim miejscu, Holenderki na czwartym, a Polki na dziewiątym z tymi samymi składami co na ME. O grze takich zespołów decyduje często dyspozycja dnia, a Włochy i Brazylia są zawsze na przedzie.Cały rok 2009 był dla nas spektakularny – ocenił włoski szkoleniowiec. – Osiągnęliśmy to, co planowaliśmy, a nawet więcej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów, które poczyniła kadra. Ten sezon reprezentacyjny pokazał, że Niemki należą do światowej czołówki.

Po zakończeniu mistrzostw prasa w Niemczech pisała, że brak Angeliny Grün mógł być przyczyną, że zespół zajął miejsce poza podium. Trener Giovanni Guidetti przyznał, że Grün to świetna zawodniczka i dobry kapitan zespołu. Uznał jednak, że zespół pokazał, że potrafi grać dobrze nawet bez niej. – Na ME w 2007 roku z Angeliną Grün i Cornelią Dumler w składzie zajęliśmy 6. miejsce. A teraz niektórzy narzekają na 4. miejsce zdobyte przez młode zawodniczki. Ale to nie jest problem ani mój, ani moich zawodniczek. My jesteśmy zadowoleni z naszego osiągnięcia.

źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved