Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Akademiczki z Radomia z nową libero na Ostrołękę?

Akademiczki z Radomia z nową libero na Ostrołękę?

fot. archiwum

Choroba Katarzyny Pluskoty, libero AZS-u Politechnika Radomska, zaburzyła rytm treningowy zawodniczki w tym tygodniu. Dopiero w dniu meczu z Nike Ostrołęka okaże się więc, czy będzie ona zdolna do gry. Trener Klimczyk szuka nowych rozwiązań.

Radomianki rozpędzone po łatwym zwycięstwie nad BPTS-em Białystok zmierzą się z kolejnym rywalem, który powinien stanowić dla nich łatwy kąsek. – Miejsce zajmowane przez rywalki w tabeli nie powinno nas jednak zmylić. Wystarczy wspomnieć, że ekipa z Ostrołęki wygrała na wyjeździe z mocnym AWF-em Warszawa i to za trzy punkty. Dlatego lekko w sobotnim meczu na pewno nie będzie – przekonuje trener radomskiego teamu Aleksander Klimczyk.

Sen z powiek szkoleniowcowi spędzała w ubiegłym tygodniu nieobecność na zajęciach chorej Katarzyny Pluskoty. Jeżeli nie wykuruje się do soboty, będziemy musieli znaleźć zastępcze rozwiązanie. Mam kilka pomysłów, m.in. z ustawieniem na tej pozycji Amerykanki Phatty Arbuckle, która obecnie znów trenuje z nami. Ma ona jednak pracę zawodową i nie uczestniczy w pełni w zajęciach. Ale jeżeli będzie potrzeba, na pewno wywiąże się z powierzonego jej zadania – podkreśla szkoleniowiec.


Jeśli teraz uda nam się wygrać, prawdopodobnie utrzymamy to miejsce do końca pierwszej rundy – stwierdza drugi trener radomianek.Akademiczki zajmują obecnie czwartą lokatę. AZS AWF Warszawa wyprzedza podopieczne Aleksandra Klimczyka tylko o jeden zdobyty set. Warszawianki w tej kolejce raczej nie powinny zdobyć kompletu oczek, ponieważ zagrają przeciwko Szóstce Biłgoraj, drużynie będącej prawdopodobnie poza zasięgiem wszystkich ekip.

Radomianki mają natomiast okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w spotkaniu z Ostrołęką, plasującą się na siódmym miejscu. Jednak sobotnie rywalki akademiczek pokonały ostatnio 3:1 wspomniany wcześniej AWF Warszawa, dlatego i tym razem wyjdą skoncentrowane.

Zawodniczki Politechniki Radomskiej również podchodzą do pojedynku zmobilizowane. – Dziewczyny wiedzą, o co walczą, co może im dać to zwycięstwo. Na pewno trochę boimy się rywalek po ich spotkaniu z Warszawą, ale mimo to będziemy chcieli wrócić z Ostrołęki z trzema punktami – podkreśla Krzysztof Białczak.

Nie wiadomo jeszcze, o której zostanie rozegrany mecz, ponieważ szkoleniowcy nie otrzymali do tej pory pisma od przedstawicieli klubu z Ostrołęki…

Cały czas nie w pełni sił jest Joanna Walczak, która ostatnio wybiła sobie palca, ale stopniowo wchodzi w treningi.

Autorką tekstu jest Agata Kołacz

źródło: RadomSport.pl, SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved