Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Wykonuję to, co kocham i lubię

Krzysztof Stelmach: Wykonuję to, co kocham i lubię

fot. archiwum

W środę 42 urodziny obchodził pierwszy trener ZAKSY, Krzysztof Stelmach. - U nas w rodzinie nie przywiązujemy dużej wagi do urodzin. Spędzamy je w gronie rodzinnym - żona, syn - opowiada w rozmowie dla serwisu zaksa.pl.

Ma pan jakieś miejsce, w którym czuje się najlepiej?

Siatkówka. Żyję nią wszędzie – na hali i poza nią.

Wyobraża pan sobie życie bez niej?Sądzę, że tak. Tylko w tym momencie to jest najważniejsza rzecz, oprócz rodziny. Wykonuję to, co kocham i lubię. Chcę to robić jak najlepiej i dlatego przez 16 godzin na dobę moje myśli są związane z siatkówką. Karierę skończyłem półtora roku i do tej pory mnie do niej nie ciągnie. Sądzę, że mogę bez niej żyć i znaleźć sobie inne zajęcie.

Jaka jest najszczęśliwsza chwila w pana życiu? Może medal zdobyty półtora miesiąca temu?

Na pewno, w tym momencie tak. Tylko to nie jest tak, że mam złoty medal. Poprzez zdobycie go udowodniłem samemu sobie i innym, że można robić dobre rzeczy, ale do tego potrzebna jest ciężka praca. Złoty medal, jest taką rzeczą, której nie udało mi się zrobić w karierze zawodnika. Powiedziałem sobie, że prędzej czy później to zdobędę. I nadeszło to dosyć szybko. Sądzę, że nie był to jednorazowy wyskok i jeszcze się on powtórzy. Nie spełniłem się całkowicie na polu międzynarodowym jako zawodnik z tymi medalami, to pomyślałem, że będę chciał to zrobić jako trener.

Jaki jest Krzysztof Stelmach kiedy odkłada trenerski gwizdek?

Może na zewnątrz wyglądam na kogoś pochmurnego, niewesołego. Jednak jak ktoś mnie bliżej pozna – przyjaciele, rodzina to wiedzą, że naprawdę jestem wesołym człowiekiem, otwartym na uśmiech. Nie lubię żartować z kogoś i tak samo sobie nie życzę, żeby ktoś robił to ze mnie, ale w sensie „ciężkiego" żartu. Są pewne granice, których nie powinno się przekraczać i ja się tej reguły trzymam.

Rozmawiała Dominika Kwiek
Więcej w serwisie zaksa.pl

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved