Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: BBTS jedzie do Hajnówki

I liga: BBTS jedzie do Hajnówki

fot. archiwum

Ligowa tabela wskazuje, że bielskich siatkarzy czeka w sobotę w Hajnówce łatwe zadanie. Niska pozycja miejscowego Pronaru jest jednak złudna. W zeszłym tygodniu ekipa Pawła Blomberga była skazywana na pożarcie a zwyciężyła w pojedynku z Treflem Gdańsk.

Zespół pod wodzą trenera Blomberga zaliczył klasyczny falstart w rozgrywkach I ligi. W trzech meczach gracze z Hajnówki nie tylko nie zbliżyli się do wygranej, ale nie potrafili zdobyć choćby jednego punktu bez względu na to czy pełnili rolę gospodarza, czy też grali na terenie rywala. Ostatnie potyczki dla Pronaru Parkiet były już bardziej udane. Z młodzieżą ze Spały zespół wywalczył premierowe „oczko", a minionej soboty sprawili nie lada niespodziankę, pokonując spadkowicza z PlusLigi – gdańskiego Trefla. Wspomniana tendencja zdaje się pokazywać, że forma przedostatniego aktualnie zespołu I ligi wzrasta. Choć w składzie próżno szukać wielkich nazwisk, to po przeciwniku można oczekiwać solidności i walki bez respektu dla wyżej notowanych rywali.

Takimi będą w sobotę dla gospodarzy siatkarze BBTS-u. Bielszczanie są prawdziwą rewelacją zmagań, z dotychczasowych czterech meczów schodząc w roli zwycięzców. Na parkiecie w Hajnówce passa może zostać podtrzymana pod warunkiem równie konsekwentnej postawy bielszczan, jak w poprzednich meczach tego sezonu. Z racji tabeli można upatrywać faworyta w drużynie z Bielska-Białej, ale też takie dywagacje większego sensu nie mają. Zdecyduje tzw. dyspozycja dnia połączona z wolą walki o każdą piłkę. Tej, na całe szczęście, podopiecznym Przemysława Michalczyka odmówić nie można. Bielski zespół bardzo szybko zbiera bezcenne doświadczenie, a rywale bynajmniej nie udzielają naszym siatkarzom surowych lekcji.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved