Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Zapowiedź pierwszej kolejki Mrągowskiej Ligi Siatkówki

Zapowiedź pierwszej kolejki Mrągowskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

Już za kilka dni w mrągowskiej hali przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Bohaterów Warszawy ruszają rozgrywki Mrągowskiej Ligi Siatkówki. Zawody prowadzone będą  w trzech kategoriach i przez całą sobotę rozegranych zostanie, aż dwanaście kolejek.

W lidze nie ma słabych zespołów – twierdzi organizator, Waldemar Cybul.

Od godziny 9.00 ligę w kategorii młodzieżówka zainauguruje pojedynek derbowy. MUKS „Omega" I podejmował będzie drugą reprezentację „Omegi". W kolejnym spotkaniu „Omega" I rozegra spotkanie z Gimnazjum nr 4 z Mrągowa. Trzeci pojedynek stoczy „Omega" II i Gimnazjum nr 4. Dodatkowym smaczkiem tych rywalizacji jest fakt, iż drużyny trenują razem i razem grają w różnych turniejach i rozgrywkach. Rywalizacja o pierwsze ligowe punkty zapowiada się bardzo emocjonująco i na pewno każde spotkanie będzie emocjonujące i wyrównane.

Kategoria kobiet swoje rozgrywki zainauguruje o godzinie 12 pojedynkiem MUKS „Omega" Fricke z siatkarkami Zespołu Szkół nr 2. Podopieczne Zbigniewa Marczuka na na pewno będą chciały zrehabilitować się za nieudany występ podczas mistrzostw powiatu (zajęły trzecie miejsce- przyp. red.). W kolejnym spotkaniu MUKS „Omega" Fricke podejmie kolejną szkołę ponadgimnazjalną. Tym razem ich rywalkami będzie reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych. Ostatnie spotkanie w pierwszej kolejce kategorii kobiet będzie rewanżem za pojedynek podczas niedawno rozgrywanych mistrzostw powiatu. Zespół Szkół nr 2 podejmie ZSZ. We wtorkowym spotkaniu to zawodniczki „zawodówki" były góra, bo pokonały rywalki w tie-breaku. Czy zawodniczki „SNu" zdołają zrewanżować się za ostatnią przegraną? O tym przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Zawody w kategorii OPEN rozpocznie mecz okrzyknięty szlagierem kolejki. Derbowe spotkanie pomiędzy dwoma zespołami „Ogólniaka" na pewno będzie bogate w emocje, których nie zabraknie do samego końca. W kolejnym meczu zawodnicy drużyny LO 1 podejmować będą podopiecznych Witolda Flisiaka. Obie te drużyny miały już przyjemność grac ze sobą dwa razy w tym tygodniu. Pierwszy mecz wygrał Zespół Szkół nr 2, a drugi podopieczni Cezarego Samborskiego. Jak będzie tym razem? Trzecie spotkanie to batalia siatkarzy Zespołu Szkół nr 2 z drużyną LO 2. Pojedynki między szkołami zawsze rządziły się swoimi prawami i w tym starciu oczekiwać możemy walki do samego końca. Zawodnicy obu zespołów liczą na wygraną, lecz tylko jednemu może się to udać. W kolejnym meczu Amatorzy podejmą zespół Żołnierska. Zespół Amatorów poczynił wielkie postępy od ubiegłorocznej ligi. Pozyskali także kilku zawodników, którzy na pewno pomogą im zdobyć jak najwięcej punktów i uplasować się jak najwyżej w tabeli. W przedostatnim meczu pierwszej kolejki zespół „Belfry" rywalizował będzie z drużyną Żołnierska o cenne ligowe punkty. W spotkaniu kończącym inaugurujący dzień Mrągowskiej Ligi Siatkówki przedstawiciele mrągowskiej oświaty podejmą ekipe „Amatorów". Poziom jaki reprezentują obie drużyny znacznie się wyrównał, także żadna z tych ekip nie może być pewna zwycięstwa.

Kategoria młodzieżowa

Omega I – Omega II (godz. 9.00)
Omega I – Gimnazjum nr 4 (godz. 10.00)
Omega II – Gimnazjum nr 4 (godz. 11.00)

Kategoria kobiet
MUKS "Omega" Fricke – ZS nr 2 (godz. 12.00)
MUKS "Omega" Fricke – ZSZ (godz. 13.00)
ZS nr 2 – ZSZ (godz. 14.00)

Kategoria OPEN
LO 1 – LO 2 (godz. 15.00)
LO 1 – ZS nr 2 (godz. 16.00)
ZS nr 2 – LO 2 (godz. 17.00)
Amatorzy – Żołnierska (godz. 18.00)
Belfry – Żołnierska (godz. 19.00)
Belfry – Amatorzy (godz. 20.00)źródło: inf. własna, sport.mragowo.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved