Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Oficjalne zakończenie kariery Marcina Prusa

Oficjalne zakończenie kariery Marcina Prusa

fot. archiwum

Pożegnalne spotkanie znakomitego środkowego, Marcina Prusa odbędzie się 8 stycznia 2010 roku w Nowym Sączu. Zespół przyjaciół byłego reprezentanta Polski zmierzy się z drużyną złożoną z wychowanków miejscowego Dunajca.

Zawodnik nie chciał zdradzić kto zagra w jego drużynie, pełny skład poznamy dopiero w grudniu w Nowym Sączu podczas oficjalnej konferencji prasowej. Początkowo spotkanie miało być wielkim powrotem Prusa do siatkówki, jednak okazało się, że ze względów zdrowotnych jest to niemożliwe.

Marcin Prus rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w rodzinnym mieście w klubie SKS-u Polmos Starogard Gdański. Największe sukcesy odniósł z drużyną Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle, z którą czterokrotnie sięgał po tytuł Mistrza Polski, dwukrotnie wicemistrzostwo oraz trzykrotnie wywalczył Puchar Polski. Na swoim koncie ma również Mistrzostwo Europy kadetów (Barcelona 1995), juniorów (Izrael 1996) oraz Mistrzostwo Świata juniorów (Bahrajn 1997). Był jednym z najlepszych środkowych w Polsce, rozwój jego kariery przerwała kontuzja kolana, przeszedł 9 kosztownych i trudnych operacji. Dziś współpracuje z telewizją jako komentator sportowy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved