Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga niemiecka: Wygrane Rottenburgu i VC Franken

Liga niemiecka: Wygrane Rottenburgu i VC Franken

Niemcy

Bardzo dobrze zakończyła się szósta kolejka spotkań w niemieckiej lidze dla EnBW TV Rottenburg oraz VC Franken. Siatkarze z Rottenburga dzięki temu zwycięstwu awansowali na trzecią pozycję, zaś klub z Franken wygrał swój pierwszy mecz ligowy.

W sobotnim spotkaniu siatkarze z Rottenburga podejmowali w bardzo trudnym meczu na wyjeździe VC Bad Dürrenberg-Spergau. Mecz zakończył się bardzo dobrze dla podopiecznych Petera Müllera, którzy wygrali 3:1.

Mecz rozpoczął się od minimalnego prowadzenia gości. Przewaga utrzymywała się przez długi czas i była zasługą bardzo dobrze grających siatkarzy z Rottenburga. Znakomita postawa Bojana Gluvajic sprawiła, że miejscowi grali bardzo trudną siatkówkę dla rywali. Niewielkie prowadzenie gości (8:7) i (11:10) trwało jednak bardzo krótko. Kapitalna postawa Dirka Mehlberg na zagrywce sprawiła, że EnBW Rottenburg w krótkim czasie wypracował sobie bardzo bezpieczną przewagę (16:12). Pewne prowadzenie podopieczni Müllera dowieźli do końca, wygrywając pierwszą odsłonę meczu (25:21).

Drugi set, podobnie jak poprzedni skończył się wygraną Rottenburga. Jednak była to zdecydowanie pewniejsza wygrana. Już początek tej partii wskazywał na to, że zawodnicy z Dürrenbergu stracili wiarę na sukces. Na przerwach technicznych prowadzenie przyjezdnych było bardzo wysokie (8:5) i (16:12). Chwalony przez szkoleniowców EnBW TV – Michael Neumeister w tym fragmencie gry był wiodącą postacią w swoim zespole. Dzięki kapitalnej grze w bloku tego zawodnika zespół gości drugi set wygrał (25:21).

Trzecia odsłona meczu rozpoczyna się od bardzo niespodziewanego prowadzenia gospodarzy (3:0).Trener z Rottenburga nie czekając na następne akcje wykorzystuje swój pierwszy czas. Uwagi szkoleniowca przynoszą skutki, ponieważ na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem zeszli jego podopieczni (8:5). Dzięki bardzo dobrej grze w ataku Tibora Filo goście wygrywali bardzo trudne akcje na kontrach. Przewaga utrzymywała się do stanu (20:18). Zawodnicy EnBW TV chyba zbyt szybko uwierzyli, że mogą to spotkanie wygrać. Ambitność siatkarzy z Dürrenbergu sprawiła, że oglądaliśmy bardzo nerwową końcówkę trzeciego seta. Przy stanie (21:20) trener gości zdecydował się wykorzystać swoją drugą przerwę. Jednak nic to nie dało, ponieważ następne cztery akcje należały do miejscowych, którzy wygrali tę partię (25:21).

Podrażnienie faktem przegranej w poprzednim secie EnBW TV Rottenburg już od początku objął bezpieczną przewagę, której nie oddał do końca spotkania. Mimo, ze trener gospodarzy tego spotkania robił wszystko, aby jego zespół doprowadził do tie-breaka. Jednak stało się zupełnie inaczej, proste błędy jego podopiecznych sprawiły, że Rottenburg wygrał ostatnią partię tego meczu (25:19)

VC Bad Dürrenberg-Spergau – EnBW TV Rottenburg 1:3
(21:25, 21:25, 25;21, 19:25)

Składy drużyn:
VC Bad Dürrenberg:
Langer (6 pkt.), Helbig (5), Ehrhardt (5), Simaro (3), Mayer (8), Gluvajic (17), Stolfa (libero) oraz Cyvas, Hähner (6) i Karanovic
EnBW TV Rottenburg:
Mehlberg (19 pkt.), Neumeister (6), Cipowitz (7), Steinke (10), Pompe (13), Filo (6), Belizer (libero) oraz Kaczmarek (1), Klass, Scherbakoff, Schneider (4) i Ranner

Peter Müller (trener EnBW TV Rottenburg): – Myślę, że nasza gra w ciągu dwóch ostatnich tygodni się znacznie poprawiła. W następnym meczu gramy z czwartą drużyną w tabeli i ten mecz będzie bardzo ważny.

Małą niespodzianką zakończyło się spotkanie pomiędzy VC Franken, a Wuppertal TITANS. Zespół prowadzony przez Marka Lebedewa przed tym spotkaniem miał na swoim koncie pięć porażek i zajmował ostatnią lokatę w tabeli. Jednak ten mecz okazał się dla nich przełomowy, ponieważ na własnym parkiecie pokonał Wyuppertal TITANS 3:1.

VC Franken – Wuppertal TITANS 3:1
(25:22, 25:18, 23:25, 25:20)