Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga K: Beniaminek z Poznania gotowy na mecz we Wrześni

III liga K: Beniaminek z Poznania gotowy na mecz we Wrześni

ligi polskie - III liga

We wtorek w hali UAM Poznań przy ul. Młyńskiej odbył się mecz towarzyski pomiędzy zespołami KU AZS UAM Poznań, a III Ligowym SKF KS Poznań. Dla zespołu SKF KS Poznań był to ostatni mecz przed wznowieniem rozgrywek ligowych, które rozpoczną się 14 listopada.

Mecz rozpoczął się od lekkiego badania sił. Już po kilku chwilach zespół gospodyń objął prowadzenie, które szybko powiększał dzięki dobrej zagrywce. Błędy komunikacyjne w obronie zespołu SKF zaowocowały wysokim zwycięstwem miejscowych 25:11 i objęciem prowadzenia w meczu 1:0. W drugim secie siatkarki SKF do gry przystąpiły z dużo większym zaangażowaniem i przełożyło się to na sytuacje na boisku. Siatkarki SKF momentami wykonywały bardzo ładne akcje, a rywalki rewanżowały się podobnie. Do stanu 16:17, mecz mógł się podobać. W dalszej części seta brak skuteczności w ataku ze strony siatkarek SKF miał duży wpływ na wynik partii, którą miejscowy zespół wygrał 25:18. Trzeci set to od początku mocne uderzenie przyjezdnych, które prowadziły już 9:3. Później dzięki skutecznym blokom zespół AZS UAM zmniejszył stratę do rywalek na wynik 8:9. Siatkarki SKF znów ruszyły do walki po cenne punkty i wyszły na prowadzenie 18:14. W tym momencie seta miejscowy zespół postawił wszystko na jedną kartę i dzięki dobrej zagrywce i grze w obronie szybko wyrównał na 18:18. W dalszej części gry miejscowe siatkarki przejmowały stopniowo i systematycznie inicjatywę. Zaowocowało to zwycięstwem 25:21 i w całym meczu 3:0.

KU AZS UAM Poznań – SKF KS Poznań 3:0
(25:11, 25:18, 25:21)

SKF: N. Geremek, Powalisz, Mańczak, Krzyżaniak, Uram, Mastalerz, K. Geremek (libero) oraz Lewandowska, Pierzchała i Mazurkiewicz
Trener: Damian Gapik.

Michał Sułkowski (wiceprezes SKF KS Poznań): – To był ostatni mecz przed powrotem zespołu na boiska ligowe. Trzy tygodnie przerwy staraliśmy się wykorzystać na poprawę elementów gry w obronie oraz skuteczności w ataku. Dzisiejszy mecz pokazał, że czeka nas jeszcze dużo pracy, lecz idziemy dobrą drogą. Momentami gra naszego zespołu była bardzo przyzwoita. W meczach sparingowych nie jest najważniejszy wynik. Siatkarki mają kolejną okazję do zgrywania się ze sobą. Nie mam dziś pretensji do zawodniczek o osiągnięty wynik. Na pewno musimy pracować nad koncentracją i tym, aby nasze zaangażowanie w grę było obecne przez cały mecz. Mamy znów spory materiał do przemyśleń. Musimy być cierpliwi w tym co robimy, a efekty naszej pracy nadejdą. W sobotę wracamy na boiska ligowe. Jak wypadniemy we Wrześni? Mam nadzieję, że dobrze. Nie mamy nic do stracenia i należy podjąć walkę na maksimum umiejętności. Jesteśmy już gotowi do meczu z Wrześnią. Zostaje nam jeden trening przed meczem i w sobotę już gramy. Ze strony szkoleniowej zrobiliśmy bardzo dużo, aby poprawić grę zespołu. Jak to wszystko wypadnie zobaczymy w sobotę. Wierzę, że będzie dobrze.