Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > FKS Poznań liderem po turnieju ćwierćfinałowym

FKS Poznań liderem po turnieju ćwierćfinałowym

Poznań

Młodzicy FKS Poznań zostali liderem po pierwszej rundzie ćwierćfinałowej, której organizatorem byli Czarni Ostrowite. Podopieczni trenera Mariana Malaka pokonali Rataje Poznań i gospodarzy turnieju Czarnych Ostrowite.

Turniej rozpoczął się od spotkania FKS Poznań – Rataje Poznań. Zawodnicy z Rataj w pierwszym secie objęli prowadzenie 13:9. W tym momencie bardzo dobrą zagrywkę w zespole FKS zaprezentował Bartosz Przybylski i FKS wyszedł na prowadzenie 19:13. W końcówce seta w szeregach zawodników FKS pojawiła się nerwowość, jednak ostatecznie wygrali pierwszego seta do 22. W drugim secie nie było już zbyt wielu emocji. Podopieczni trenera Mariana Malaka wygrali do 16.

Najwięcej emocji przyniosło spotkanie Czarnych Ostrowite z Ratajem Poznań. Pierwszego seta wygrali zawodnicy z Rataj do 20. W drugim lepsi byli Czarni, którzy wygrali do 21. O zwycięstwie decydował tie-break, w którym prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Wojnę nerwów lepiej wytrzymali zawodnicy z Rataj, którzy wygrali do 14.

W ostatnim meczu spotkały się zespoły FKS Poznań i Czarnych Ostrowite. W pierwszym secie zawodnicy FKS kontrolowali przebieg meczu i wygrali do 22. W drugim prowadzili już 16:13 i wydawało się, że do końca utrzymają prowadzenie. Seria błędów spowodowała jednak, że przegrali tego seta do 17. W tie-breaku zespoły walczyły jak równy z równym do stanu 10:10. W tym momencie do głosu doszli jednak zawodnicy trenera Mariana Malaka i wygrali do 11.