Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > 130 tysięcy złotych dla siatkarskich zespołów PTPS i Jokera

130 tysięcy złotych dla siatkarskich zespołów PTPS i Jokera

fot. archiwum

Pilskie kluby siatkarskie nie mają szczęścia do sponsorów. PTPS rozstał się w tym roku z holdingiem Henryka Stokłosy i zupełnie nieoczekiwanie także z Kampanią Piwowarską, dla której pieniądze okazały się ważniejsze od słownej umowy.

Joker nawet specjalnie nie miał się z kim rozstawać, gdyż klub od kilku sezonów nie ma strategicznego sponsora. Pojawienie się na prezentacji zespołu PTPS prezydenta Zbigniewa Kosmatki nie było więc tylko grzecznościowym gestem. Pojawił się tam bowiem jako jeden ze sponsorów.

Nie możemy dotować sportu zawodowego, ale możemy go wykorzystać do naszej promocji, skoro promujemy się jako miasto sportu – mówił wtedy prezydent Zbigniew Kosmatka.

Za miejsce reklamowe na strojach zawodników, banerach, stronach internetowych, plakatach, biletach, a w wypadku PTPS – także zapewnienie dobrej widoczności znaku promocyjnego i haseł w czasie transmisji telewizyjnych – miasto zapłaci klubom 130 tys. złotych. Wszystko odbyło się w drodze rozstrzygniętego właśnie przetargu, którego wynik nie był zaskoczeniem. Warunek promowania miasta w PlusLidze Kobiet i Pucharze Europy spełniał bowiem tylko PTPS, a w I lidze męskiej tylko Joker. Pierwszy z klubów podpisał umowę z miastem na promocję za 90 tys. złotych, drugi – za 40 tys. złotych.
Nie są to astronomiczne sumy; w odróżnieniu jednak od niepewnych pieniędzy sponsorów, te na konto klubów z całą pewnością trafią.Jaka jest sytuacja finansowa polskich klubów, każdy widzi – mówił jeszcze przed rozpoczęciem sezonu Radosław Ciemięga, prezes PTPS. – O pieniądze na sport jest coraz trudniej. Tymczasem na miasto zawsze możemy liczyć.

Szkoda, że tak samo jak na samorząd PTPS i Joker nie mogą liczyć na swoich polityków w Warszawie: duże pieniądze dla pilskiego sportu znajdowała tam zawsze tylko lewica. Prawa strona pod tym względem jeszcze się nie wykazała.

*Autorką artykułu jest Agnieszka Świderska (naszemiasto.pl)

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved