Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Okka Rau i Stephanie Pohl zakończyły karierę

Okka Rau i Stephanie Pohl zakończyły karierę

fot. archiwum

Po nowym roku Stephanie Pohl i Okka Rau żegnają się ze sportem wyczynowym. - Pociąga nas planowanie obozu w słonecznych górach, gdy za oknem wilgotna i zimna jesień - mówi Okka Rau. - Jednak Stephi i ja postanowiłyśmy zakończyć nasza karierę na piasku.

W tym roku poczułam, że pogodzenie moich studiów prawniczych z siatkówką plażową zabiera mi tak wiele energii, że jest to niemal niemożliwe – tłumaczy 31-letnia Stephanie Pohl.Prawnicze egzaminy sa bardzo czasochłonne i stawiają przed zdającymi wysokie wymagania.

Również Okka Rau, przyszła nauczycielka, uważa, ze w jej życiu nadszedł czas na kolejny krok w karierze zawodowej. – Wymogi na studiach nauczycielskich się zmieniły. Żeby pozdawać wszystko na starych zasadach, trzeba zmieścić się w wymaganych terminach – mówi studentka z Kiel.

Kariera reprezentacyjnego niemieckiego duetu Okka Rau/Stephanie Pohl rozpoczęła się dziewięć lat temu w brazylijskiej Fortalezie. W tym czasie zawodniczki te rozegrały 114 międzynarodowych turniejów, brały udział w wielu turniejach w Niemczech oraz rozgrywkach przygotowujących do sezonu. Pierwszy sukces świętowały w 2002 roku, gdy zdobyły mistrzostwo Niemiec, rok później były już mistrzyniami Europy. Dwa razy spełnił się ich sen o udziale w Igrzyskach Olimpijskich: w 2004 roku zajęły świetne piąte miejsce w Atenach. Jako jedynemu niemieckiemu duetowi udało się wygrać turniej World Tour (w 2008 roku w Marsylii). Również osobno zbierały wyróżnienia. Okka Rau pięć razy była wybierana najlepszą siatkarką plażową roku w Niemczech, w 2007 roku została najlepszym sportowcem Hamburga. Stephanie Pohl została wyróżniona tytułem „Eurosport SportStar Award". Od 2003 roku spędziły na piasku ponad 18 tys. godzin, w podróży na różnego rodzaju zawody przemierzyły ponad 700 tys. kilometrów.Dzięki siatkówce plażowej mogłam poznać odległe kraje i wspaniałych ludzi. Pozostanie wiele wspomnień, których by nie było bez wyczynowego uprawiania sportu – podsumowuje Okka Rau. – Opłaca się marzyć i ciężko pracować, by te marzenia urzeczywistniać.

Podsumowanie Stephanie Rau po wielu latach uprawiania wyczynowego sportu jest bardzo podobne. – Zawsze będę wracała do tych chwil wspomnieniami z prawdziwą wdzięcznością za przeżycia, które nie są dane wielu ludziom. Moje hobby stało się zawodem – mogłam wiele podróżować, brać udział w Igrzyskach Olimpijskich i uczyć się języków.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved